Reklama

Konkurs rozsrzygnięty. Grand Prix dla Płocka

Opublikowano:
Autor:

Konkurs rozsrzygnięty. Grand Prix dla Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nagroda Przyjaznego Brzegu przyznawana jest co roku od 2004 r. To wyróżnienie przyznawane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. W ten sposób starają się uhonorować gospodarzy i właścicieli obiektów, którzy dochowują szczególnej troski w dziele tworzenia nowoczesnej infrastruktury dla turystyki wodnej. Miasto Płock znajduje się wśród laureatów XVI edycji.

Nagroda Przyjaznego Brzegu przyznawana jest co roku od 2004 r. To wyróżnienie przyznawane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. W ten sposób starają się uhonorować gospodarzy i właścicieli obiektów, którzy dochowują szczególnej troski w dziele tworzenia nowoczesnej infrastruktury dla turystyki wodnej. Miasto Płock znajduje się wśród laureatów XVI edycji.

- W tym roku jurorzy nie mieli łatwego zadania, napłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń, bardzo różnorodnych, rekomendujących różne formy aktywności na rzecz turystyki wodnej. Zgłaszano obiekty infrastrukturalne, ale także władze samorządowe szczególnie aktywne na polu promocji turystyki, organizatorów imprez wodniackich, fotografów, edytorów, animatorów kultury, wreszcie pisarzy i poetów, a wspólnym mianownikiem tych podmiotów jest miłość do turystyki wodnej, poszanowanie zrównoważonego rozwoju oraz działania na rzecz lokalnych społeczności - podkreślono. 

Laureaci XVI edycji otrzymają nagrody podczas warszawskich targów Wiatr i Woda, w sobotę, 14 marca o godz. 12.00 na scenie głównej.

Płock otrzymał Grand Prix.

-  Za konsekwentne tworzenie nowoczesnej infrastruktury płockiego brzegu Wisły i wspieranie turystyki i sportów wodnych na Zalewie Włocławskim. Płock to faktyczna stolica Zalewu Włocławskiego, z dużym środowiskiem żeglarzy, motorowodniaków, kajakarzy, ludzi żeglugi profesjonalnej. Urząd Miasta w Płocku od lat tworzy nową infrastrukturę wodniacką służącą na co dzień mieszkańcom miasta i regionu, ale równolegle organizuje wiele imprez adresowanych do środowiska wodnego, a także do mieszkańców miasta i regionu promując na co dzień walory turystyki wodne - uzasadniono wybór.

Nagrody Przyjaznego Brzegu trafiły do Cieszyna i Czeskiego Cieszyna (za interaktywną wystawę na brzegu Olzy), w gronie laureatów znalazł się również powiat Wałcz (za aktywną wieloletnią promocję regionu dla turystyki kajakowej), a także starosta nakielski, Tadeusz Sobol (za całokształt działań związanych ze wzmacnianiem potencjału turystyki na drodze wodnej E-70 i Wielkiej Pętli Wielkopolskiej). Doceniono przystań żeglarską Łunowo (w Świnoujściu w 2019 roku na blisko 5 tys. metrów kwadratowych wybudowano przystań dla 60 jachtów), Nadwiślańską Organizację Turystyczną (za organizację i rozwijanie III Festiwalu Wisły) i miasto Szczecin (za wieloletnie, aktywne kultywowanie wodniackich tradycji podczas Dni Odry), Redakcję Zeszytów Żeglarskich i Zenona Szostaka (za dokumentowanie historii żeglarstwa i jej kultury), Żeglugę Augustowską (za promocję Kanału Augustowskiego). Na liście laureatów są: prezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego Franciszek Haber (za wieloletnie łączenie działalności społecznej na rzecz środowiska wodniackiego z twórczą pracą literacką i animacją kultury), autorka zdjęć znad Biebrzy Katarzyna Ramotowska, twórca cyklu książek dla dzieci “Szaman z rzeki – opowieści wiślane” Andrzej Stański i zaangażowana w promocję szlaków wodnych, a szczególnie Odry, Joanna Przybyszewska. Ponadto dyplom, jako wyróżnienie specjalne, trafi do Polskiej Organizacji Turystycznej "za wspieranie turystyki wodnej i długoletni patronat nad konkursem o Nagrodę Przyjaznego Brzegu".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE