Reklama

Kolumna policji mknęła przez miasto. Co się działo? [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Kolumna policji mknęła przez miasto. Co się działo? [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasz czytelnik nagrał kolumnę kilkunastu pojazdów policji, która we wtorek 12 listopada przejeżdżała przez miasto. Okazało się, że byli to płoccy funkcjonariusze, którzy wracali z Warszawy po obstawie marszów, które 11 listopada przeszły ulicami stolicy.

Nasz czytelnik nagrał kolumnę kilkunastu pojazdów policji, która we wtorek 12 listopada przejeżdżała przez miasto. Okazało się, że byli to płoccy funkcjonariusze, którzy wracali z Warszawy po obstawie marszów, które 11 listopada przeszły ulicami stolicy. 

11 listopada w stolicy tradycyjnie odbyło się kilka marszów. Największy z nich "Marsz Niepodległości" zgromadził kilkadziesiąt tysięcy osób. Rozbieżności w liczbie uczestników są spore, bo warszawski ratusz podaje niespełna 50 tys., organizatorzy mówią nawet o 150 tys.

Poza tym było kilka innych imprez. Tego dnia w Warszawie potrzeba było więcej policjantów, niż na co dzień. W takich sytuacjach wsparcia udzielają inne garnizony. Wśród nich był płocki. Następnego dnia funkcjonariusze wrócili do domu. 

[YT]https://youtu.be/KN9hWjvcxyI[/YT]

Zapytaliśmy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu, ilu policjantów z Płocka, czy to z Komendy Miejskiej Policji czy Samodzielnego Pododdziału Prewencji, zostało wydelegowanych 11 listopada do Warszawy i czy nie wpłynęło to na bezpieczeństwo w Płocku. 

- Siły skierowane 11 listopada do Warszawy były adekwatne do ewentualnych zagrożeń i nie miało to wpływu na zapewnienie bezpieczeństwa w naszym garnizonie - odpowiedziała podinsp. Katarzyna Kucharska, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. 

Pozostaje szacować, że było ich co najmniej kilkudziesięciu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE