Reklama

Reklama

Kolejne szczepionki dotarły do szpitala na Winiarach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Kolejne szczepionki dotarły do szpitala na Winiarach - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencja Rezerw Materiałowych dostarczyła 360 dawek szczepionki przeciwko Covid-19 do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Dawki mają zostać wykorzystane do końca tygodnia, a dyrektor przewiduje, że jeśli szczepionki będą dostarczane regularnie, to do końca stycznia mogą zostać zaszczepieni wszyscy medycy, którzy wpisali się na listę na Winiarach.

Reklama

To już kolejna akcja szczepień na Winiarach - tym razem zaszczepionych zostanie 360 osób. Jak tłumaczy dyrektor, szczepienia będą odbywały się na kilku oddziałach, żeby jak najszybciej zużyć dostarczone dawki. 

- Trzymamy się wytycznych. Najpierw szczepimy personel szpitala. W przypadkach, gdy będzie zagrożenie zmarnowania się szczepionki, będziemy sięgać po innych medyków, którzy są wpisani na liście - mówi Stanisław Kwiatkowski, dyrektor szpitala. - Roztwór jest przygotowywany do sześciu szczepień i trzeba go podać w ciągu dwóch-trzech godzin. Jeżeli umówiona osoba nie przyjdzie albo spanikuje, może wystąpić takie ryzyko - tłumaczy. 

Na liście medyków z tzw. grupy "zero"jest ponad 2300 osób - personelu Winiar, ale też lekarzy rodzinnych, ratowników medycznych czy farmaceutów. Jak przewiduje Stanisław Kwiatkowski, jeśli Agencja Rezerw Materiałowych będzie na bieżąco dostarczać kolejne szczepionki, placówka jest w stanie wykonać tyle szczepień do końca stycznia. 

Do czwartku placówka musi złożyć do Agencji Rezerw Materiałowych zapotrzebowanie na kolejne dawki. 

Oddział płucny wraca

Na Winiarach znacząco zmniejszyła się liczba pacjentów z Covid-19. W poniedziałek 4 stycznia w szpitalu przebywało 47 pacjentów z dodatnim wynikiem, w tym 7 osób podpiętych do respiratorów na oddziale intensywnej terapii. W szpitalu tymczasowym przebywa 8 pacjentów. 

Na Winairach pacjenci z Covid-19 przebywają tylko na oddziale chorób zakaźnych i OIOM-ie. 

- Oddział płucny wraca od dziś do normalności i zaczyna przyjmować pacjentów. Będziemy się starali wywiązać z polecenia wojewody, który określił liczbę łóżek covidowych na 41, w tym 11 intensywnej terapii - mówi Kwiatkowski. 

W weekend zmarły trzy osoby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy