Reklama

Kobiety z nietypowymi tatuażami [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Kobiety z nietypowymi tatuażami [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W maju tego roku zrodził się pomysł. Kilka matek opiekujących się na co dzień niepełnosprawnymi dziećmi poproszono o udział w sesji fotograficznej. W ten sposób obnażyły nie tylko siebie, ale także swoje historie na potrzeby wyjątkowego kalendarza. – Te zdjęcia miały krzyczeć o problemie – tłumaczył Piotr Hejke, autor wszystkich fotografii.

W maju tego roku zrodził się pomysł. Kilka matek opiekujących się na co dzień niepełnosprawnymi dziećmi poproszono o udział w sesji fotograficznej. W ten sposób obnażyły nie tylko siebie, ale także swoje historie na potrzeby wyjątkowego kalendarza. – Te zdjęcia miały krzyczeć o problemie – tłumaczył Piotr Hejke, autor wszystkich fotografii.

Szóstka niesamowitych kobiet, wspieranych przez Płocki Wolontariatu i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „Silni razem”, świętowała wczoraj zakończenie wyjątkowego projektu „Matki”, czyli cyklu reportaży, które sukcesywnie ukazywały się na łamach „Tygodnika Płockiego”. Teraz teksty z historiami opisanymi przez Blankę Stanuszkiewicz-Cegłowską zostały dołączone do czarno-białych zdjęć płockiego fotografa Piotra Hejke i znalazły się w kalendarzu na 2015 rok.

Każda z pań pozowała do dwóch zdjęć - raz w pielęgniarskim uniformie, na drugim z odsłoniętą górną częścią ciała. – Twarze dzieci umieściliśmy na ciele matek, które niczym pielęgniarki niemalże przez całą dobę w pojedynkę opiekują się swoimi niepełnosprawnymi dziećmi – wyjaśniał swoją artystyczną wizję fotograf. Rysunki powstały z użyciem specjalnego tuszu. Wykonała je Ilona Kątniak.

- One każdego dnia otaczają swoje dzieci ogromną miłością, wiedzą też co to znaczy samotność, cierpienie, bezradność i tak każdego dnia dźwigają brzemię bohaterstwa – zwrócił się obecnych tego wieczoru na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej kilku wyjątkowych kobiet, prezydent Andrzej Nowakowski.

Zwieńczeniem projektu jest wyjątkowy kalendarz do kupienia w siedzibie Płockiego Wolontariatu przy ul. Tumskiej 9. Wczoraj rozchodził się błyskawicznie. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany bohaterkom projektu. Jedna sztuka kosztuje 30 zł. – Dziękuję za zwróciliście na nas uwagę – nie kryła wzruszenia Hanna Gromunt.

Na zakończenie gali wystąpiła jeszcze znana wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz z zespołem. Zaśpiewała piosenki zarówno z płyt autorskich, jak i z duetów z Wojtkiem Waglewskim, czy znaną pieśniarką z Zielonego Przylądka Cesarią Evorą, z projektu Yugopolis (bałkański utwór „Jovano Jovanke”). Publiczność nagradzała ją za każdym razem gromkimi brawami, niemalże wymuszając dwa bisy, aż cały koncert zakończył się owacją na stojąco.

Fot. Portal Płock, UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE