Reklama

Kłopotliwa Synagogalna. Co będzie dalej?

Opublikowano:
Autor:

Kłopotliwa Synagogalna. Co będzie dalej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy zarząd Agencji Rewitalizacji Starówki zapowiada trzecie podejście do biurowca przy Synagogalnej, niegdyś pretensjonalnie zwanego Synagogalna Office Center. Chce, by inwestycja była gotowa w trzecim kwartale przyszłego roku.

Nowy zarząd Agencji Rewitalizacji Starówki zapowiada trzecie podejście do biurowca przy Synagogalnej, niegdyś pretensjonalnie zwanego Synagogalna Office Center. Chce, by inwestycja była gotowa w trzecim kwartale przyszłego roku.

ARS długo nie miał szczęścia do gmachu na starówce przy Synagogalnej 4. Jego budowa zaczęła się w 2010 r. , miał to być kolejny etap zagospodarowania Placu 13 Straconych po wybudowaniu dwóch kamienic z wewnętrznym pasażem. Najpierw miał to być biurowiec z powierzchniami biurowymi oraz handlowo-usługowymi. Okazało się jednak, że chętni nie walą drzwiami i oknami, więc jeszcze za czasów Iwony Wierzbickiej na stanowisku szefowej spółki pojawiły się koncepcje przekształcenia lokali w mieszkania. Wszystko popsuły jednak problemy z wykonawcą, czyli firmami Vectra Wixbud, w końcu ARS pożegnał się z obiema, a budowa stanęła na amen.

Teraz prace mają ruszyć ponownie i - oby! - tym razem zakończyć się sukcesem. Jak informuje spółka, w czerwcu po długiej przerwie wznowiono działania zmierzające do zakończenia inwestycji. Przetarg na dokończenie prac wygrało Przedsiębiorstwo Budowlane ELMIR Przemysław Niewiadomski z siedzibą w Płocku. Jeszcze w tym miesiącu ARS chce podpisać umowę, planowane zakończenie robót to III kwartał 2014 r.

Wewnątrz budynku znajdzie się 27 mieszkań o powierzchni od 38 m kw. do 92 m kw., po dziewięć na każdej z trzech kondygnacji. Na najwyższym piętrze zaprojektowano przestronny lokal z dużym tarasem o powierzchni 43 m kw. oraz oranżerią o powierzchni 10 m kw. W budynku będzie też winda. Kamienica ma też przykuwać uwagę nocną iluminacją.

Czytaj też:

Fot. Portal Płock, wizualizacje - ARS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE