Reklama

Kilkukilometrowe korki przed stadionem. Kibice byli wściekli

Opublikowano:
Autor:

Kilkukilometrowe korki przed stadionem. Kibice byli wściekli  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkuset kibiców Wisły Płock wchodziło na stadion w trakcie pierwszej połowy meczu z Wisłą Kraków. Wielu z nich utknęło w kilkukilometrowym korku, jaki utworzył się przy jedynej drodze dojazdowej do stadionu.

Kilkuset kibiców Wisły Płock wchodziło na stadion w trakcie pierwszej połowy meczu z Wisłą Kraków. Wielu z nich utknęło w kilkukilometrowym korku, jaki utworzył się przy jedynej drodze dojazdowej do stadionu. 

W chwili rozpoczęcia poniedziałkowego pojedynku na trybunach brakowało przynajmniej kilkuset widzów. Ostatecznie na stadionie przy Łukasiewicza 34 zameldowało się ponad 7000 widzów, ale wielu z nich nie widziało jednej, dwóch, a nawet trzech bramek. Dlaczego? 

Wielu fanów Wisły z zakupem biletu czekało do ostatniej chwili  wejściówki kupowało w kasach przed stadionem. Procedura wpisania imienia, nazwiska, numeru PESEL zajmuje sporo czasu i nie może to być niespodzianką dla nikogo, kto choć raz odwiedził stadion im. Kazimierza Górskiego. Dlatego bilety na mecze Wisły można kupić przez internet, a także w różnych punktach miasta. Można więc powiedzieć, że ta część fanów sama jest sobie winna. 

Jest jednak druga strona medalu. Setki aut zmierzających w kierunku stadionu utknęło w korku. Od kilku tygodni trwa remont ul. Łukasiewicza, w związku z czym tamta droga dojazdowa odpada. Pozostaje więc przeciskanie się przez bloki od Tysiąclecia, ale większość kibiców ze wschodniej strony miasta jechała przez Chopina i Narodowych Sił Zbrojnych. Podróż zamiast standardowych 20-30 minut, niektórym zajęła ponad godzinę. 

W październiku doszło do nieporozumienia z wykonawcą ul. Przemysłowej, który zbyt wcześnie zaczął pracę. Kierowcy stali wówczas w korku kilka godzin. Od tamtej pory zmienione zostało funkcjonowanie sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach NSZ z Przemysłową i NSZ z Bielską. Pierwszeństwo mają pojazdy wyjeżdżające z Przemysłowej i następnie skręcające w Bielską. 

Kierowcy przecierali więc oczy ze zdumienia, gdy w poniedziałek po 17:00, kiedy dzielnica przemysłowa niemalże opustoszała, a dla nich zielone światło świeciło się kilkanaście sekund. Czekać na nie trzeba było jednak około minuty. 

Jasne jest, że kiedy kilkaset aut próbuje się jednopasmową ulicą dostać w jedno miejsce, utworzy się korek. Tego w pełni uniknąć się nie da. Kibice z którymi rozmawialiśmy zwracali uwagę, że sytuację mogła choć trochę opanować policja. Funkcjonariusze mogą wyłączyć sygnalizację świetlną i ręcznie pokierować ruchem i choć trochę złagodzić sytuację. 

- Zadaniem policjantów było przede wszystkim zabezpieczenie imprezy masowej i prawidłowo wykonali swoją pracę. Nie doszło do żadnych zakłóceń porządku, a to było priorytetem - wyjaśnił Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. - Działania planowane są tak, aby sił było wystarczająco, żeby nie dopuścić do eskalacji zajść. Jednostka nie ma nieograniczonych możliwości osobowych. Policjanci byli zaangażowani nie tylko w obsługę meczu, ale także pozostałe czynności na terenie miasta i powiatu. 

Trudno się spodziewać, by zmieniono funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej na kilka godzin przy okazji meczu z Zagłębiem Lubin. Kibice muszą wybrać się więc wcześniej, jeśli chcą zdążyć na pierwszy gwizdek. Pierwotnie mecz z Miedziowymi miał się odbyć w piątek 27 kwietnia, ale Ekstraklasa zdecydowała się o zmienia terminów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 28 kwietnia o 15:30. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE