Reklama

Kilkaset osób przyszło w niedzielę na płocką starówkę

Opublikowano:
Autor:

Kilkaset osób przyszło w niedzielę na płocką starówkę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podwieczorkiem patriotycznym ze wspólnym śpiewaniem pieśni legionowych rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Płocczan przyszło tylu, że nie zmieściliby się wokół ławeczki druha Wacława Milkego. Wiele osób chętnie pozowało do zdjęć ze słynnym założycielem Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka".

Niedzielnym podwieczorkiem patriotycznym ze wspólnym śpiewaniem pieśni legionowych rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Płocczan przyszło tylu, że nie zmieściliby się wokół ławeczki druha Wacława Milkego! Otoczyli go więc głównie harcerze nadający ton pieśniom, ale później wiele osób chętnie pozowało do zdjęć ze słynnym założycielem Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka". 

Około 200 osób zebrało się późnym popołudniem w niedzielę na wspólnym śpiewaniu pieśni ze śpiewników i rozstawionego na starówce wyświetlacza. W ten sposób świętowano zbliżającą się wielkimi krokami 98. rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Po starówce niosły się takie pieśni legionowe jak  "O mój rozmarynie", "Przybyli ułani" czy "My, pierwsza brygada", ale były też późniejsze piosenki żołnierskie i patriotyczne jak np. "Czerwone maki na Monte Casino". Z płocczanami śpiewali m.in. prezydent miasta Andrzej Nowakowski, jego zastępca Roman Siemiątkowski, posłanka Elżbieta Gapińska  i radne PO -  Joanna Olejnik, Daria Domosławska, Iwona Krajewska. 

Podwieczorek patriotyczny zorganizowały Dzieci Płocka, Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna i Książnica Płocka.

Zobaczcie zdjęcia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE