Reklama

Kilińskiego coraz bliżej końca. Ogromne utrudnienia w ruchu w przyszłym tygodniu

Opublikowano:
Autor:

Kilińskiego coraz bliżej końca. Ogromne utrudnienia w ruchu w przyszłym tygodniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z końcem maja powinny zakończyć się prace przy przebudowie al. Kilińskiego, ale już wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać w 100 procentach. Drogowcy wykonują jednak ostatnie prace i w związku z tym trzeba będzie zamykać fragmenty, które do tej pory były przejezdne. Najgorzej będzie w czwartek i piątek.

Z końcem maja powinny zakończyć się prace przy przebudowie al. Kilińskiego, ale już wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać w 100 procentach. Drogowcy wykonują jednak ostatnie prace i w związku z tym trzeba będzie zamykać fragmenty, które do tej pory były przejezdne. Najgorzej będzie w czwartek i piątek.  

Długa i wyczerpująca dla mieszkańców przebudowa alei Kilińskiego zbliża się ku końcowi. We wtorek 19 maja drogowcy zaczną układać ostatnią warstwę asfaltu. Niestety, oznacza to konieczność zamknięcia dotychczas przejezdnego fragmentu ulicy. Nadchodzący tydzień będzie trudny dla kierowców. 

- Na wtorek i środę, z powodu asfaltowania, zamykamy odcinek al. Kilińskiego między ul. Sienkiewicza, a Al. Jachowicza. Dojazd do Miejskiej Komendy Policji będzie możliwy od ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej. Nie będzie również wyjazdu na Kilińskiego z poprzecznych ulic jak 3 Maja, Padlewskiego, czy Dojazd. Autobusy KM pojadą objazdem przez ul. 1 Maja, 3 Maja i Al. Jachowicza - mówi Hubert Woźniak z zespołu prasowego ratusza.

W czwartek 21 maja zacznie się asfaltowanie fragmentu od skrzyżowania z Sienkiewicza do skrzyżowania z Kolegialną i przez większość dnia nie będzie możliwy przejazd przez skrzyżowanie Sienkiewicza z Kilińskiego. To ważna krzyżówka, zwłaszcza dla wielu pasażerów Komunikacji Miejskiej. Pasażerów, którzy będą jechać po godz. 8:00, czeka ogromny objazd. 

- Autobusy KM, zmierzające w kierunku centrum, pojadą objazdem przez ul. Spółdzielczą, Chopina, następnie przy dworcu autobusowo-kolejowym skręcą w ul. Mickiewicza, by przez 11 Listopada, 3 Maja i 1 Maja wrócić na ul. Sienkiewicza - informuje Woźniak.

Miejskiemu przewoźnikowi niewątpliwie trudno będzie dotrzymać punktualności rozkładu. Na czarno zaznaczyliśmy standardową trasę linii, m.in. 19 czy 22. Na czarno objazd, który będzie obowiązywał w czwartek 21 maja. 

W piątek 22 maja drogowcy wejdą na odcinek między skrzyżowaniem z Kolegialną i ul. Krótką. I znów oznacza to objazdy. 

- Pojazdy osobowe mogą pojechać objazdem przez ul. Warszawską lub przez Gradowskiego i Padlewskiego. Dla autobusów KM, zmierzających w kierunku Międzytorza, objazd poprowadzi przez ul. 1 Maja i 3 Maja oraz Al. Jachowicza - mówi Woźniak. 

W ostatnim tygodniu maja będą trwały prace drogowców "na kilku skrzyżowaniach", tak, aby do końca maja umożliwić przejazd od Rogatek Warszawskich do Alei Jachowicza. 

Fragment, który nie zostanie oddany w terminie, to rejon skrzyżowania z ul. Warszawską, Mostową i Norbertańską. Powstające tam rondo ma być skomunikowane z nowym wiaduktem do zoo. Problem w tym, że budowa wiaduktu zaczęła się później, niż to było planowane. Dlaczego? 

- Długo czekaliśmy na decyzję PKP - wyjaśnia Hubert Woźniak.

Prace na skrzyżowaniach niestety nie mogą być wykonane nocą. Jak mówią w ratuszu, nie pozwala na to wilgoć powietrza o tej porze roku - w nocy są jeszcze przymrozki. Położony w takich warunkach asfalt po krótkim czasie straciłby na jakości. Poza tym układanie ścieralnej warstwy asfaltu powinno odbywać się w dziennym świetle. Mieszkańcom nie pozostaje zatem nic innego, jak przetrwać utrudnienia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE