Reklama

Kandydatka na diwę i gwiazdy opery

Opublikowano:
Autor:

Kandydatka na diwę i gwiazdy opery  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Związani z bydgoską Operą Nova artyści zaśpiewają w piątkowy wieczór arie z najsłynniejszych oper i operetek. Wcześniej „na rozgrzewkę” posłuchać będzie można, jak śpiewa płocczanka Anna Durniat.

Związani z bydgoską Operą Nova artyści zaśpiewają w piątkowy wieczór arie z najsłynniejszych oper i operetek. Wcześniej „na rozgrzewkę” posłuchać będzie można, jak śpiewa płocczanka Anna Durniat.

W programie koncertu „Słynne arie operowe”, który odbędzie się w piątek 11 kwietnia o 19 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, znalazły się między innymi duety z oper „Cyrulik sewilski” Gioacchina Rossiniego, „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego i „Carmen” Georgesa Bizeta oraz z operetek „Orfeusz w piekle” i „Opowieści Hoffmana” Jakuba Offenbacha. Śpiewać będą sopran koloraturowy Katarzyna Oleś-Blacha oraz Stanisław Kufluk.

Katarzyna Oleś-Blacha ukończyła z wynikiem celującym wokalno-aktorski wydział Akademii Muzycznej w Krakowie. W tym samym roku zadebiutowała w Operze Krakowskiej, z którą związana jest do tej pory. Podjęła również pracę jako asystent na katedrze wokalistyki AM w Krakowie.

Lista jej konkursowych osiągnięć jest równie długa, jak głównych ról kreowanych w przedstawieniach muzycznych w kraju i za granicą. Występowała w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i filharmoniach. Poza Operą Krakowską współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Bałtycką w Gdańsku, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Wielkim w Łodzi.

Pochodzący z Ukrainy Stanisław Kufluk jest absolwentem Instytutu Sztuki w Iwano-Frankowsku. Konkursowe laury zbierał w wielu krajach Europy. Jako śpiewak związany jest z Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Bałtycką, Teatrem Wielkim Operą Poznańską, Operą Wrocławską, Filharmonią Operą Podlaską.

Katarzyna Oleś-Blacha i Stanisław Kufluk wystąpią z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Za pulpitem dyrygenckim stanie zaś Tomasz Tokarczyk.

Dwie godziny wcześniej w Muzeum Mazowieckim odbędzie się recital Anny Durniat, uczennicy klasy śpiewu solowego Jolanty Tyszkiewicz, planującej kontynuowanie nauki na Akademii Muzycznej w Warszawie, Łodzi lub Bydgoszczy.

Młodej śpiewaczce towarzyszyć będą pianista Michał Grabias, akordeonista Wojciech Ulanowski oraz uczniowie śpiewu PSM I i II st. w Płocku Edwin, Alfred – Kryspin Dawidko. W programie znajdą się pieśni, arie i duety, których autorami są: Jan Sebastian Bach, Stanisław Moniuszko, Karol Szymanowski, Sergiusz Rachmaninow, Giacomo Puccini, Astor Piazzolla, Joaqin Turina, Giuseppe Verdi oraz Imre Kálmán.

Fot. Archiwum POS i Hubert Dajnowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE