Reklama

Jak podwyższyć zaangażowanie pracowników?

Opublikowano:
Autor:

Jak podwyższyć zaangażowanie pracowników? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nawet najlepiej funkcjonujący zespół pracowników miewa gorsze okresy. Spada zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków, a co za tym idzie – efektywność pracy. Sezonowym spadkom zaangażowania pracowników trudno zaradzić. Można jednak z nimi walczyć, a są na to proste sposoby.

Nawet najlepiej funkcjonujący zespół pracowników miewa gorsze okresy. Spada zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków, a co za tym idzie – efektywność pracy. Sezonowym spadkom zaangażowania pracowników trudno zaradzić. Można jednak z nimi walczyć, a są na to proste sposoby.

Zgrany zespół to podstawa

Kluczem do sukcesu w funkcjonowaniu firmy jest trafiony dobór zespołu pracowników. Łatwo o to zadbać już na etapie rekrutacji. Przygotowując oferty pracy można wymienić cechy, jakimi powinien charakteryzować się kandydat i według tego klucza uzupełniać braki kadrowe.

Każda praca obok kwalifikacji zawodowych wymaga odpowiednich predyspozycji. Odporność na stres, umiejętność współpracy w zespole – ich lista jest bardzo długa. Łatwo o tym się przekonać przeglądając serwisy internetowe, np. Pracuj.pl. Każde z tych wymagań jest przemyślane przez pracodawcę i będzie miało znaczenie przy wyborze najlepszego kandydata.

Wyjazd integracyjny na sezonowy spadek formy

Większość przypadków spadku formy zauważalnej u pracowników ma związek z aktualną porą roku. Sezon wiosenno-letni dodaje im energii do działania. Jesień nastraja nostalgicznie, a zima i towarzyszący jej krótki dzień bez słońca mogą powodować depresje. Okres ten można wykorzystać do zorganizowania weekendowego wyjazdu integracyjnego. W program zajęć warsztatowych warto wpisać zajęcia z coachem, który zmotywuje pracowników i nauczy ich radzenia sobie z sezonowym osłabieniem organizmu, spadkiem koncentracji i sił witalnych.

Ciekawym pomysłem na dodanie energii pracownikom może być też firmowa wycieczka, impreza z ogniskiem lub kuligiem organizowana zimą. Kilka chwil spędzonych wspólnie z dala od pracy i służbowych obowiązków pozwolą od nich odpocząć, nabrać dystansu i doładować akumulatory na kilka kolejnych tygodni.

Pakiet na siłownie – recepta na endorfiny

O dobroczynnym wpływie aktywności sportowej na samopoczucie człowieka wiadomo nie od dzisiaj. Przy sezonowym spadku formy i związanego z tym zaangażowania pracowników można walczyć fundując im karnety na siłownię lub do lokalnego fitness clubu. Zajęcia sportowe doładują zespół hormonami szczęścia, dzięki czemu łatwiej będzie walczyć z jesienno-zimowym marazmem.

A może zmiany w zarządzaniu?

Nie zawsze spadek formy i zaangażowania pracowników jest spowodowany sezonowymi przypadłościami. W takich sytuacjach warto przyjrzeć się sposobowi zarządzania ludźmi i być może wprowadzić zmiany.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE