reklama

Jak naprawdę pachnie pachnąca dębowa?

Opublikowano:
Autor:

Jak naprawdę pachnie pachnąca dębowa? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościUwaga uczniowie podstawówek i nauczyciele z terenów w pobliżu Wisły: do połowy listopada możecie wziąć udział w ciekawych warsztatach na temat chronionej przyrody „Chlorofil”. Dowiecie się m.in. do czego służą wydrze wąsy?

Uwaga uczniowie podstawówek i nauczyciele z terenów w pobliżu Wisły: do połowy listopada możecie wziąć udział w ciekawych warsztatach na temat chronionej przyrody „Chlorofil”. Dowiecie się m.in. do czego służą wydrze wąsy?

W poprzedniej edycji brały udział szkoły z powiatu płockiego, teraz mają kolejną szansę. Trwa już druga edycja edycja programu edukacji ekologicznej dla dzieci ze szkół województwa mazowieckiego „Chlorofil”. W ramach projektu wezmą one udział w twórczych warsztatach na temat chronionej przyrody Mazowsza oraz w zajęciach recyklingu papieru. To przedmiotowy projekt edukacji środowiskowej, który łączy edukację ekologiczną z plastyczną, dzieci ze szkół podstawowych tworzą wizerunki mazowieckich zwierząt chronionych.

W trakcie spotkań dzieci będą odkrywały mądrość mazowieckiej przyrody , a następnie ugruntują wiedzę w działaniu artystycznym. Dowiedzą się m.in.: jak skręcają w powietrzu nietoperze, po co wydrze wąsy, co jadają bieliki, dlaczego kormorany suszą skrzydła, jaki zmysł jest najsilniej rozwinięty u traszki, jak pachnie pachnąca dębowa i wiele innych ciekawych informacji zachęcających do obcowania z przyrodą. Bohaterami projektu jest w sumie 23 spośród gatunków chronionych na obszarach Natura 2000 i  wpisanych do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt.

Warsztaty już ruszyły, potrwają do 15 listopada 2012 roku w klasach 1-6, w 30 szkołach podstawowych województwa mazowieckiego. - Zapraszamy szkoły z Warszawy oraz powiatów znajdujących się w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego i w sąsiedztwie obszaru Natura 2000 PLB 14004 Dolina Środkowej Wisły od Warszawy do Płocka – zachęcają organizatorzy.

Program został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, więcej informacji - Agnieszka Oleszkiewicz, koordynator projektu, tel. 608 633 593, ww.chlorofil.com.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE