Reklama

Jachowicza. O wiele za mały ten lewoskręt!

Opublikowano:
Autor:

Jachowicza. O wiele za mały ten lewoskręt! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O powiększenie zjazdu przy skręcie w lewo przy Petropolu zaapelował radny Tomasz Maliszewski. Ratusz rozkłada ręce: to by sporo kosztowało.

O powiększenie zjazdu przy skręcie w lewo przy Petropolu zaapelował radny Tomasz Maliszewski. Ratusz rozkłada ręce: to by sporo kosztowało.

Co tu dużo mówić - nowe, szumnie zapowiadane lewoskręty i nawrotki na skrzyżowaniach z Jachowicza rozczarowały wielu kierowców. Na przykład pas do zawracania przy skrzyżowaniu z 11 Listopada, trochę za Stanisławówką, jest po pierwsze, bardzo krótki, po drugie, znajduje się tak blisko skrzyżowania, że wystarczy, że na czerwonym ustawią się dwa-trzy auta, i już z zawracania nici - na pas do nawrotki zwyczajnie nie można się dostać.

Na podobny problem, choć na dużo ważniejszym skrzyżowaniu - Jachowicza z Kobylińskiego i Bielską, zwrócił ostatnio uwagę Tomasz Maliszewski. Radny uprzejmie poprosił o powiększenie zjazdu do lewoskrętu vis a vis Petropolu, bo na razie jest tak mały, że kierowcom nie jest łatwo skręcić w lewo, w Bielską. Przed pasami zmieszczą się tam dwa-trzy auta.

Niestety, nic z tego - odpowiada Ratusz. - Długość tego lewoskrętu wynika z lokalizacji w pasie drogowym istniejącej szafy dostępowej operatora Petrotel - wyjaśnia wiceprezydent Cezary Lewandowski. - Proponowana przebudowa wiązałaby się z poniesieniem przez gminę miasto Płock znacznych kosztów wynikających z przebudowy istniejącej infrastruktury podziemnej.

Jednym słowem - z ułatwienia nici.

Przebudowa skrzyżowań kosztowała ponad 3,2 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE