Reklama

Internet w połowie domów. Co z resztą?

Opublikowano:
Autor:

Internet w połowie domów. Co z resztą? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku około 50 procent gospodarstw domowych ma dostęp do szerokopasmowego Internetu. Ci, którzy nie mają, a korzystają z pomocy opieki społecznej, mogą dostać komputery z dostępem do sieci całkiem za darmo.

W Płocku około 50 procent gospodarstw domowych ma dostęp do szerokopasmowego Internetu. Ci, którzy nie mają, a korzystają z pomocy opieki społecznej, mogą dostać komputery z dostępem do sieci całkiem za darmo.

Jak informuje biuro prasowe Ratusza, ruszył dofinansowywany ze środków unijnych projekt, mający zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu. Obejmuje on zakup komputerów z dostępem do Internetu dla 260 gospodarstw domowych i szkolenia z zakresu obsługi komputera i technik teleinformatycznych.

Wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku przy ul. Wolskiego 4 do 29 maja mogą składać:

- gospodarstwa domowe spełniające kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej lub świadczeń rodzinnych,
- osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym.

Warunkiem udziału w projekcie jest też oczywiście brak komputera z dostępem do Internetu w gospodarstwie domowym.

Według informacji na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej, wskaźnik nasycenia usługami szerokopasmowego dostępu do Internetu o przepustowości minimum 2 Mb/s wynosi w Płocku 50,3 (dla porównania - np. w Ostrołęce jest to -26,13, w Warszawie - 65,5, w Radomiu - 34,37).


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE