Reklama

Hotel, sauna, sala widowiskowa w muzeum

Opublikowano:
Autor:

Hotel, sauna, sala widowiskowa w muzeum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w skansenie w Sierpcu powoli zmierza ku końcowi. Hotel z sauną, basenem i restauracją za 43 mln zł przyjmie pierwszych gości prawdopodobnie na jesieni.

Budowa Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w skansenie w Sierpcu powoli zmierza ku końcowi. Hotel z sauną, basenem i restauracją za 43 mln zł przyjmie pierwszych gości prawdopodobnie na jesieni.

Budowa nowoczesnego, choć utrzymanego w stylistyce nawiązującej do klimatu tego miejsca, centrum rozpoczęła się w 2013 roku, dziś powoli zmierza ku końcowi.  Centrum w Muzeum Wsi Mazowieckiej składa się z trzech połączonych ze sobą budynków - części hotelowej, części widowiskowo-konferencyjnej oraz rekreacyjno-rozrywkowej. Znajdą się w nich hotel na 150 gości, sala konferencyjna, baseny, sauny,  oszklona sala widowiskowa, która pomieści ok. 250 osób i w której będą mogły odbywać się koncerty, a także sympozja i konferencje. Każdy z budynków ma odmienną elewację - materiały wykończeniowe nawiązują do budulca użytego w sąsiadujących z centrum dawnych stodołach i chatach skansenu (drewna, łupka kamiennego i cegły).Powierzchnia całkowita obiektu to ponad 11 tys. m kw.  

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w przetargu jest firma Skanska, która zainkasuje ok. 43 mln zł. Lwia część to środki unijne.

Według planów, budynek miał być gotowy mniej więcej na początku drugiej połowy tego roku. Choć rozpoczęły się już odbiory, a budowa zmierza ku końcowi, nie oznacza to, że z chwilą oddania obiektu centrum zacznie przyjmować gości. Prawdopodobnie kompleks ruszy na jesieni, realny wydaje się październik. Do tego czasu Muzeum Wsi Mazowieckiej będzie musiało wyłonić operatora, który ma zarządzać centrum w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, a także zatrudnić i przeszkolić kadrę.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu od chwili powstania na początku lat 70. przez minione lata znacząco się rozrosło. Dziś poza zagrodami wiejskimi będącymi przykładem typowej zabudowy na wsiach Mazowsza z przełomu XIX i XX w., znajduje się tam również kompleks muzealno-wystawienniczy z amfiteatrem, a także ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Wkrótce skansen będzie miał jeszcze swoją bazę noclegowo-gastronomiczną.

Na zdjęciach: budowa w pełni, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Więcej zdjęć w naszej galerii

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE