Reklama

Godni Naśladowania. Zobacz, kogo wybrano

Opublikowano:
Autor:

Godni Naśladowania. Zobacz, kogo wybrano - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Była to już ósma gala konkursu „Godni Naśladowania”, kiedy poznajemy organizacje pozarządowe i stowarzyszenia najprężniej działające na rzecz mieszkańców Płocka. Wybór laureatów nie należał do najprostszych. Selekcji dokonano spośród 41 takich podmiotów.

Była to już ósma gala konkursu „Godni Naśladowania”, kiedy poznajemy organizacje pozarządowe i stowarzyszenia najprężniej działające na rzecz mieszkańców Płocka. Wybór laureatów nie należał do najprostszych. Selekcji dokonano spośród 41 takich podmiotów.

Tegoroczna gala odbyła się w piątek w sali konferencyjnej w Orlen Arenie. Zgłoszenia do konkursu przyjmowano do końca marca. Ostatecznie nagrody i dyplomy rozdano w trzech kategoriach. Honory w czynił prezydent Andrzej Nowakowski, który podkreślał, jak wielką wagę dla płocczan ma działalność organizacji pozarządowych. - W moim przekonaniu wszyscy na tej sali są Godni Naśladowania – dziękował wszystkim prezydent.

Najlepszą „Organizacją Pozarządową” 2014 roku w kategorii pomocy społecznej, zdrowia i profilaktyki uzależnień zostało Płockie Stowarzyszenie „Amazonki”, zrzeszające kobiety zmagające się z rakiem piersi. Nagrodę odebrała szefowa organizacji, Danuta Cybulska. Z kolei wyróżnienia przypadły w udziale Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi Oddział Rejonowy w Płocku oraz stowarzyszeniu „Marka Polka”.

W obszarze kultury, nauki i edukacji nagrodzono Fundację „Studnia”, za to wyróżnienie wręczono Stowarzyszeniu Przyjaciół Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” oraz - Stowarzyszeniu Inicjatyw Edukacyjnych "Delta".

W dziedzinie sportu, turystyki i rekreacji zdecydowano się uhonorować działalność Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Znów przyznano dwa wyróżnienia, dla Rejonowego Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku oraz Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego MUKS Płock.

Na zakończenie goście posłuchali jak co roku występu artystycznego. W zeszłym roku wystąpiła Marika, w tym zaproszono wokalistkę Monikę Ulrik, znaną m. in. z programu „The Voice of Poland” (dotarła do półfinału). W maju zeszłego roku piosenkarka wydała swój debiutancki album „Nie wie nikt”, wystąpiła na koncercie Superdebiutów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z utworem Czesława Niemena.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE