Reklama

Folia zniknie ze znaków. Co się zmieni?

Opublikowano:
Autor:

Folia zniknie ze znaków. Co się zmieni? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Projekt „Stop tirom” ma wreszcie ruszyć 8 sierpnia. Te wszystkie osłonięte czarną folią znaki, które widujemy na płockich ulicach, są elementem projektu mającego ograniczyć ilość tirów rozjeżdżających lokalne drogi. Co się za chwilę zmieni?

Projekt „Stop tirom” ma wreszcie ruszyć 8 sierpnia. Te wszystkie osłonięte czarną folią znaki, które widujemy na płockich ulicach, są elementem projektu mającego ograniczyć ilość tirów rozjeżdżających lokalne drogi. Co się za chwilę zmieni?

O tym, że zwycięski projekt „Stop tirom” z pierwszego budżetu obywatelskiego nie oznacza całkowitego wyeliminowania ciężkiego ruchu tranzytowego i pojazdów przewożących towary niebezpieczne pisaliśmy w czerwcu tego roku, bo wtedy właśnie miał na dobre ruszyć pomysł Piotra Gryszpanowicza.

Wdrożenie programu trochę się opóźniło, ale teraz - zapowiada Ratusz - ma wreszcie ruszyć. Cieżarówki nadal będą obecne na płockich ulicach, z tą jedną różnicą, że teraz tiry będą poruszały się po tzw. korytarzach komunikacyjnych. Ponadto w mieście wydzielono strefy, po których poruszanie się będzie ograniczone i możliwe wyłącznie ze specjalnym i bezpłatnym zezwoleniem w postaci specjalnego identyfikatora umieszczonego na widoku, czyli po lewej stronie za przednią szybą pojazdu.

Jak informował ostatnio prezydencki pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego Jacek Ambroziak podczas konferencji prasowej w Ratuszu, od marca tego roku wniosków o wydanie takiego zezwolenia wpłynęło 200, ale aż na 900 pojazdów ciężarowych o masie powyżej 16 ton i przewożących towary niebezpieczne, które jakby nie było muszą dotrzeć do miejsca rozładunku. Są to przeważnie pozwolenia na okaziciela dla firm, które dysponują większą flotą.

Według informacji podanych przez Jacka Ambroziaka, obecnie przez nasze miasto przejeżdża około 4 tys. tirów tygodniowo. O ile się zatem zmniejszy ruch tego typu pojazdów po wprowadzeniu „Stop tirom”? Okazuje się, że Ratusz nie dysponuje żadnymi wstępnymi szacunkami. Dane pojawią się dopiero z czasem, kiedy już program zostanie wdrożony. Całość miała kosztować 200 tys. zł. Ostatecznie wszystko uda się zamknąć w kwocie nieprzekraczającej 125 tys. zł.

Nadal można składać wnioski o wydanie identyfikatora uprawniającego do wjazdu. Należy udać się na stanowisko nr 6 w Biurze Obsługi Klienta w Ratuszu albo nadesłać wniosek tradycyjną drogą pocztową na adres: Pl. Stary Rynek 1, 09-400 Płock. Oprócz wniosku należy przygotować zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub aktualny odpis z rejestru przedsiębiorców (potwierdzony za zgodność z oryginałem) z ostatnich trzech miesięcy, kopię dowodów rejestracyjnych.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE