Reklama

Finał ważnej akcji już w sobotę. Ale i w piątek będą atrakcje

Opublikowano:
Autor:

Finał ważnej akcji już w sobotę. Ale i w piątek będą atrakcje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pozytywna zgraja zbiera dla Mikołaja - tak nazwano akcję na rzecz chorego Mikołaja, która odbędzie się w piątek i w sobotę w Galerii Wisła. Wszyscy chcą pomóc synowi policjanta i jego żony. Z tej okazji w galerii będzie sporo atrakcji.

Pozytywna zgraja zbiera dla Mikołaja - tak nazwano akcję na rzecz chorego Mikołaja, która odbędzie się w piątek i w sobotę w Galerii Wisła. Wszyscy chcą pomóc synowi policjanta i jego żony. Z tej okazji w galerii będzie sporo atrakcji.

Mikołaj nie miał w życiu łatwo - gdy był niemowlęciem trafił do szpitala z rozpoznaniem obturacyjnego zapalenia oskrzeli i atopowego zapalenia skóry, do dziś jest pod stałą opieką poradni alergologicznej i dermatologicznej. Na domiar złego w czerwcu ub. roku pojawił się u niego problem okulistyczny. Po serii badań rodzice usłyszeli diagnozę - zwyrodnienie obwodowe siatkówki obojga oczu.

Jak mówią organizatorzy akcji, stan Mikołaja pogarsza się z dnia na dzień, a jego rodziców nie stać na poniesienie wszystkich kosztów leczenia - potrzebują pieniędzy na badania genetyczne, rehabilitację, zakup specjalistycznego sprzętu wspomagającego naukę, dojazdy do Poznania na konsultacje, lekarstwa. Trudno pokryć to wszystko z jednej pensji - tata Mikołaja jest policjantem, a mama wychowuje dwóch synów.

Dlatego najpierw dzieci, a potem i dorośli będą w piątek i sobotę zamierzają pomóc choremu chłopcu. Jak zapowiada Magdalena Michalska z Galerii Wisła, jutro, w piątek, 4 listopada, dzieci będą prosić o wsparcie dla swojego kolegi.

- W  zamian za wrzucenie nawet symbolicznej złotówki, będzie można korzystać bez ograniczeń z atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję - zapewnia Magdalena Michalska.

Do dyspozycji tych, którzy wrzucą datek, będą m.in. dmuchańce-skakańce, tor wyścigowy, gigantyczne piłkarzyki, zabawa na symulatorach itd.

Finał akcji i główne atrakcje zaplanowano na sobotę w godzinach 12-16.  Poza kwestą i licytacjami na rzecz Mikołaja (tę finałową poprowadzi prezydent Andrzej Nowakowski) będą występy artystyczne, spotkania z płockimi sportowcami, zabawy z Lwem Honorkiem, pokazy taneczne czy warsztaty ceramiczne. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE