Reklama

Fala kulminacyjna zbliża się do Płocka. Wody już jest więcej

Opublikowano:
Autor:

Fala kulminacyjna zbliża się do Płocka. Wody już jest więcej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Południe Polski od kilku dni zmaga się ze zwiększonym stanem wód, Wisła podtopiła m.in. niektóre dzielnice Krakowa. Fala kulminacyjna przenosi się na północ i do Płocka powinna dotrzeć w czwartek. W poniedziałek w urzędzie miasta odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Południe Polski od kilku dni zmaga się ze zwiększonym stanem wód, Wisła podtopiła m.in. niektóre dzielnice Krakowa. Fala kulminacyjna przenosi się na północ i do Płocka powinna dotrzeć w czwartek. W poniedziałek w urzędzie miasta odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- Podczas posiedzenia przedstawiciel Wód Polskich omówił bieżącą sytuację hydrologiczną w mieście i przedstawił prognozę na najbliższe dni. Kulminacja fali wezbraniowej w Płocku przewidziana jest na najbliższy czwartek 30 maja - informuje Konrad Kozłowski z zespołu prasowego Ratusza. 

Jak dodają urzędnicy, wszystkie służby zostały postawione w stan gotowości. Przewidywany jest wzrost poziomu wody w Wiśle, stany alarmowe mogą zostać przekroczone o kilkanaście centymetrów. 

Wody jest już wyraźnie więcej. Osoby spacerujące nad Wisłą proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności. Niektórzy mieszkańcy otrzymali sms-owe ostrzeżenie o zbliżającej się fali. 

?

O podniesionym stanie wody w Wiśle ostrzegają też m.in. strażacy z OSP Słubice. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE