Reklama

Dziurawa ulica przestanie straszyć

Opublikowano:
Autor:

Dziurawa ulica przestanie straszyć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po latach drogowych utrapień dziurawa jak ser szwajcarski ulica za hospicjum na Międzytorzu zostanie wreszcie wyremontowana.

Po latach drogowych utrapień dziurawa jak ser szwajcarski ulica za hospicjum na Międzytorzu zostanie wreszcie wyremontowana.

Mowa o niedługiej ulicy między Dobrowolskiego a Graniczną, która od lat przysparza kierowcom wielu kłopotów. Wyrwy, dziury, nierówności dały się we znaki przyjeżdżającym do hospicjum, do Energi, pracownikom hurtowni na tyłach Coteksu, a reaktywacji biurowca - również do pracy w call center.

Mimo wielu skarg do tej pory miasto miało związane ręce - droga to  w części własność prywatnych osób, które nie kwapiły się ani do remontu nawierzchni, ani do przekazania jej miastu. Ratusz z kolei nie zabierał za bardzo o zakup zrujnowanej drogi, w grę nie wchodziło również wyremontowanie częściowo prywatnej ulicy z publicznych pieniędzy.

Koniec końców znaleziono jeszcze inne rozwiązanie. Jak wyjaśnił w rozmowie z nami  wiceprezeydent Jacek Terebus, kwestia własności zostanie rozwiązana w następujący sposób: ponieważ miasto jest w 50 proc. właścicielem drogi, a druga połowa należy do dwóch innych udziałowców strony kilkakrotnie spotkały się w tej sprawie i zgodziły się na zamianę polegającą na tym, by droga jako część wspólnej działki przeszła w ręce miasta w 100 proc., a reszta gruntu stała się wyłączną własnością inwestorów. - Formuła zamiany współwłasności działki pozwoli na wykonanie remontu - mówi Jacek Terebus.

W ramach prac zostaną usunięte wszystkie warstwy istniejącej nawierzchni i położony nowy asfalt.

Dokończenie spraw związanych z własnością powinno nastąpić w lipcu, wtedy będzie też można ogłosić przetarg. Wraz z ulicą za hospicjum wyremontowane zostaną najbardziej zniszczone odcinki ulic na innych osiedlach - m.in. nieremontowany dotąd fragment Zglenickiego. Ulice mogą być gotowe na jesieni.

Czytaj też:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE