Reklama

Dziś Audioriver. Co za darmo, a co nie?

Opublikowano:
Autor:

Dziś Audioriver. Co za darmo, a co nie?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie zapominajmy, że festiwal Audioriver to nie tylko koncerty na plaży - współtworzy go całkiem pokaźny zestaw imprez towarzyszących, zaczynając od targów muzycznych, po szczególną gratkę dla chcących być na czasie z modą, a także dla kinomanów. Na część z nich jest wstęp wolny.

Nie zapominajmy, że festiwal Audioriver to nie tylko koncerty na plaży - współtworzy go całkiem pokaźny zestaw imprez towarzyszących, zaczynając od targów muzycznych, po szczególną gratkę dla chcących być na czasie z modą, a także dla kinomanów. Na część z nich jest wstęp wolny.

Już w piątek o godzinie 16.00 zaczynają się Targi Muzyczne Audioriver, gromadzące na płockiej starówce zarówno te polskie, jak zagraniczne firmy zajmujące się muzyką elektroniczną oraz alternatywną: wytwórnie (m. in. Osterdam Records, Moonshine/New Moon Records, Mash-up. Side One, Vinylex oraz Vinylgate), sklepy z nagraniami (Plays.pl, Hey Joe), organizatorów przeróżnych festiwali i imprez czy też wieloletnich producentów sprzętu muzycznego (Mega Music) oraz właścicieli klubów. Na płockiej starówce pojawi się także działająca w obrębie nowych mediów Fundacja Się Tworzy. Podczas Audioriver tradycyjnie znajdzie się miejsce na propagowanie różnych inicjatyw artystycznych. Tym razem organizatorzy zaprosili dodatkowo przedstawicieli krakowskiego klubu Prozak 2.0, białostockiego Original Source Up To Date Festival i płockie Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Uhuru Culture. Do tej mieszanki dołączy cykl bydgoskich wydarzeń kulturalnych Letnie Pranie Mózgu.

Tym razem nie będzie żadnej kakofonii dźwięków wydobywających się z poszczególnych stoisk, ponieważ każdy z wystawców otrzyma dokładnie jedną godzinę na scenie Independent Market Stage. Przed publicznością wystąpią Meg b2b Senthia z Prozak 2.0, Piotr Klejment & Gem reprezentujący piątą edycję Original Source Up To Date Festival, Kondensator Przepływu – Chmara & Oba Janicki live promujący Letnie Pranie Mózgu. Na dokładkę zobaczymy jeszcze Feelaz (Vinylgate) oraz Delaplaya b2b i Erdal Mauff z płockiego Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Uhuru Culture.

Targi na Starym Rynku potrwają dwa dni (w piątek w godzinach 16.00 – 20.30, sobota 10.30-20.00). Wstęp na nie jest bezpłatny.

W sobotę trzeba będzie rozsądnie rozplanować sobie czas, jeżeli mamy wszechstronne zainteresowania. Na starówce możemy przetestować sprzęt muzyczny, kupić płytę winylową lub poznawać ofertę innych festiwali, natomiast od 14.30 NoveKino Przedwiośnie zaprasza na specjalne Kino Festiwalowe, jako wyborną alternatywę dla wszystkich innych wydarzeń. Kino proponuje trzy filmy opatrzone polskimi napisami, z których dwa wciąż mają status nowości.

Hiszpańska produkcja „Beatz” (godzina 14.30) doczekała się swojej oficjalnej premiery w czerwcu w Barcelonie. Dokument podsumowujący scenę elektroniczną, zaczynając naturalnie od jej początków, przechodząc płynnie od ery analogowej do cyfrowej, powstawał aż trzy lata. Oglądając poszczególne sceny przeniesiemy się do Berlina, Tokio, Barcelony, Nowego Yorku, Amsterdamu i Paryża. Zobaczymy też niejedną gwiazdę na ekranie (m. in. Kenny’ego Larkina i Craiga Richardsa).

Druga propozycja to włoski „A Burning Dream” (godzina 16.00), który dopiero wejdzie do oficjalnego obiegu dystrybucyjnego jesienią. Obraz opowiada o jednym z najsłynniejszych i unikalnych wydarzeń, w nieco nawet w hipisowskim wydaniu, festiwalu Burning Man, gdzie corocznie na pustyni w północnej Nevadzie bawi się przez kilka dni nawet 60 tys. ludzi. Zawsze na zakończenie imprezy podpalana jest kukła o kształcie człowieka, stąd dość nietypowa nazwa. Festiwal zobaczymy oczami Massimilliano, który znajdzie się na nim w trakcie swojej wędrówki w poszukiwaniu definicji idealnego świata tuż po stracie najlepszego przyjaciela.

Jako trzecia na afiszu znalazła się międzynarodowa koprodukcja „I Dream Of Wires” (17.30), szczególnie polecana fanom możliwości, jakie daje syntezator modułowy. Opowiedzą o nich muzycy, m. in. Trent Reznor z Nine Inch Nails, Vince Clarke, James Holden, oraz producenci sprzętu analogowego.

Wszystkie filmy poprzedzi krótki pokaz produkcji Resident Advisor, największego na świecie portalu poświęconego muzyce elektronicznej. Skupi się nie tylko na sylwetkach samych gwiazd, ale także na problemach i kondycji lokalnych scen muzyki elektronicznej. Na każdy seans bilet kosztuje 10 zł.

Gdyby jednak propozycje płockiego kina nie przypadły komuś do gustu, proponujemy zapoznanie się z polską modą niezależną podczas sobotniego Audioriver Fashion Day. Jest to absolutna nowość i zarazem wyjątkowa szansa na poznanie kolekcji projektantów i marek, których ofert nie uświadczymy w sieciówkach. Od razu warto ostrzec, że nie będzie to raczej oferta dla tzw. mainstreamu. Słuchając muzyki elektronicznej w nieco lżejszym plażowym wydaniu, będziemy przemierzać przestrzeń targów w poszukiwaniu czegoś nietuzinkowego.

Między głównym terenem festiwalu a zalewem ustawi się 40 wystawców. Wszyscy fani mody ulicznej z pewnością kojarzą cenioną markę Zuo Corp+, która została wyróżniona statuetką Doskonałość Mody 2012 roku przez magazyn „Twój Styl” w kategorii Projektanta Roku za kolekcję Jungle Gardenia. Do ludzi, którzy cieszą się życiem i dobrze się bawią odwołuje się z kolei marka Staff by Maff ze swoim hasłem przewodnim „take what you need”. Projekty słynące z nonszalanckiej elegancji (chociażby charakterystyczne spodnie zapinane z przodu na klapę) przywiezie do Płocka warszawska marka Madox, którą założył Damian Nowacki. O pasji do mody opowie także choreografka i instruktorka tańca współczesnego, tancerka Teatru Tańca DF Karolina Mika. Projektantka ceni przede wszystkim prostotę i naturalność przy tworzeniu kostiumów do spektakli teatru tańca, które z założenia muszą tancerzowi pozwolić na dużą swobodę ruchu.

To zaledwie kilka z wielu propozycji, jakie szykują dla nas organizatorzy. Każdy, kto przyjdzie na targi, już teraz ma pełne prawo oczekiwać totalnego eklektyzmu w doborze kolorów, stylów i łączonych materiałów zarówno w ubraniach, jak i w dodatkach, które niejednokrotnie decydują o sukcesie konkretnej stylizacji. Targi zakończą się o godzinie 20.00. Wstęp na nie jest bezpłatny.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE