Reklama

"Działajmy razem" - ruszył pierwszy Zielony Dyżur

Opublikowano:
Autor:

"Działajmy razem" - ruszył pierwszy Zielony Dyżur - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę w kawiarni Charlie w Płocku rozpoczął się cykliczny dyżur skierowany do mieszkańców Płocka. Chodzi o to, by mogli opowiedzieć o swoich problemach dotyczących, między innymi ochrony środowiska, terenów zielonych w przestrzeni miejskiej, ale także wielu innych tematów, niekoniecznie związanych z ekologią.

W sobotę w kawiarni Charlie w Płocku rozpoczął się cykliczny dyżur skierowany do mieszkańców Płocka. Chodzi o to, by mogli opowiedzieć o swoich problemach dotyczących, między innymi ochrony środowiska, terenów zielonych w przestrzeni miejskiej, ale także wielu innych tematów, niekoniecznie związanych z ekologią.

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, partia Nowy Zielony Płock, podobny dyżur funkcjonuje w Warszawie i tam spełnia swoją rolę. Umożliwia lepszy kontakt z mieszkańcami, bez czego nie da się owocnie współpracować.

- Zdajemy sobie sprawę, że w pojedynkę jest ciężko zdziałać coś w jakiejkolwiek dziedzinie - mówili Marta Gajewska i Arkadiusz Gmurczyk, przewodniczący partii. - Dlatego też proponujemy, aby płocczanie spotykali się z nami cyklicznie raz w miesiącu, opowiadali nam o swoich problemach, abyśmy mogli ich lepiej poznać i skuteczniej działać w ich imieniu.
Anna Krzeska-Gomułka, uczestnicząca w spotkaniu, podkreśliła, że szuka tu możliwości nawiązania współpracy w zakresie wielu interesujących ją projektów. Żywo zainteresowana jest sprawą m.in. wyposażenia szkół i przedszkoli w ogródki, w których dzieci mogłyby samodzielnie uprawiać sadzonki.
- Nic tak dzieci nie uczy ekologicznej świadomości jak doświadczenie - mówiła Anna Krzeska-Gomułka. - Praca przy sadzonkach mogłaby być realizowana w formie zajęć lekcyjnych. Uważam, że takie zajęcia wiele by wniosły do świadomości dzieci. Bliskim mi tematem są też lodówki socjalne, które mogłyby się znajdować przy siedzibie, np. wolontariatu. Planuję zgłoszenie tych projektów do budżetu obywatelskiego - dodała.
Podczas spotkania można było dowiedzieć się, że Zieloni stworzyli pierwsze w Płocku schronisko dla niechcianych roślin, które będzie znajdowało się przy kawiarni Charlie, ul. Tumska 5a/2.
- Będzie tam można zostawić niechcianą roślinę, ale nie tylko - wyjaśnił Patryk Mieszkowicz. - Ci, którzy z kolei cierpią na niedosyt roślinności, mogą przyjść i sobie taką pozostawioną roślinę zabrać.
Drugą ciekawą inicjatywą zrealizowaną przez organizatorów jest powstanie pierwszej lodówki socjalnej w restauracji La Trattoria w Galerii Wisła.
- Można do niej przynieść jedzenie i zostawić - mówi Arek Gmurczyk. - A ktoś inny przyjść i wziąć je dla siebie. Proste i funkcjonalne. Właściciel bardzo pozytywnie odniósł się do naszego pomysłu i możemy teraz wspólnie z tego faktu korzystać.
Na tym nie koniec, jak zapewniają ci, którzy zobaczyli się na pierwszym inaugurującym cykliczne spotkania dyżurze. Podkreślali, że chcą działać, mają sporo ciekawych pomysłów na realizację i są też ogromnie ciekawi, co mają do powiedzenia w tej kwestii inni płocczanie.
 
Jeśli więc ktoś ma chęć i potrzebę zabrania głosu w tych czy interesujących go osobiście kwestiach, może przyjść na kolejne spotkanie w kawiarni Charlie, w sobotę 18 sierpnia. Więcej informacji na portalu społecznościowym Nowy Zielony Płock.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE