Reklama

Dynamit na Starym Rynku. Ruszyła Vistula [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dynamit na Starym Rynku. Ruszyła Vistula [FOTO]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Było kolorowo, radośnie i bardzo energetycznie. Zespoły z Ekwadoru, Argentyny, Słowacji, Bułgarii i Polski zaprezentowały się we wtorek przed płockim ratuszem. Ruszyła ósma edycja kilkudniowego Vistula Folk Festival.

Było kolorowo, radośnie i bardzo energetycznie. Zespoły z Ekwadoru, Argentyny, Słowacji, Bułgarii i Polski zaprezentowały się we wtorek przed płockim ratuszem. Ruszyła ósma edycja kilkudniowego Vistula Folk Festival. 

We wtorkowe popołudnie na starówce nastąpiło powitanie i prezentacja zespołów folklorystycznych, biorących udział w płockim festiwalu. Do Płocka przyjechały cztery grupy zagraniczne: z Argentyny - Gran Ballet Argentino, z Bułgarii - Zespół Pieśni i Tańca „Severniashki”, ze Słowacji - Zespół FS Hriňovčan, oraz z Ekwadoru - Zespół Uniwersytetu Tecnica Del Norte w Ibarze. Ekwadorczycy w ostatniej chwili zastąpili zespół z Indii, który nie mógł dotrzeć do Płocka. Na Vistula Folk Festival nie zabraknie też zespołów z Płocka:  będą to Wisła, Dzieci Płocka i Masovia.

- Witamy naszych gości z całego świata! Będziemy świętować tu, pod ratuszem, ale w kolejne dni także w w innych miejscach Płocka, bo właśnie taki jest pomysł na ten festiwal - mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Pogoda dopisała, płocczanie z zaciekawieniem oglądali zespoły, prezentujące się w pięknych, kolorowych strojach ludowych.

- Cieszę się, że o tak wcześniej porze na Stary Rynek dotarło tak wiele osób - mówił Piotr Onyszko, dyrektor artystyczny Vistula Folk Festival. - Znam możliwości i poziom naszych gości, więc jestem pewien, że nasza impreza będzie jeszcze lepsza niż przed rokiem. Dynamit przy nich to nie jest żaden dynamit!

Prezydent wręczył zespołom upominki dla wszystkich uczestników imprezy. Było też wspólne zdjęcie i krótka próbka umiejętności poszczególnych zespołów. W tany porwani zostali także widzowie. 

Na większość festiwalowych wydarzeń wstęp jest bezpłatny. Jedynie na sobotni koncert galowy w amfiteatrze obowiązują wejściówki w cenie 10 zł. Można je kupić w Bileterii POKiS przy ul. Jakubowskiego, poprzez Internet na: http://bilety.pokis.pl lub bezpośrednio lub przed koncertem.

Program Vistula Folk Festival

21 sierpnia (środa)
18:30 – Park Północny – koncert inauguracyjny

22 sierpnia (czwartek)
19 – Stary Rynek – spotkanie z kulturą bułgarską, zespół „Ivan Valev” z siostrzanego miasta Pleven

23 sierpnia (piątek)
19 – Stary Rynek – koncert folkowy argentyńskiego „Gran Ballet Argentino”

24 sierpnia (sobota)
19:30 – amfiteatr - koncert galowy

25 sierpnia (niedziela)
11:30 – katedra – msza z udziałem zespołów (katedra)
12:30 – korowód folklorystyczny ulicami Starego Miasta (Katedra – Grodzka - Stary Rynek)
13 – Stary Rynek – zabawa zespołów z mieszkańcami

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE