Reklama

Dworzec. Uczniowie marzną na zimnie

Opublikowano:
Autor:

Dworzec. Uczniowie marzną na zimnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Codziennie widzę, jak grupki uczniów dojeżdżających do płockich szkół z innych miejscowości, marzną na mrozie, czekając na dworcu bez żadnej osłony. Dlaczego nikt o nich nie zadba? - martwi się nasza czytelniczka.

- Codziennie widzę, jak grupki uczniów dojeżdżających do płockich szkół z innych miejscowości, marzną na mrozie, czekając na dworcu bez żadnej osłony. Dlaczego nikt o nich nie zadba? - martwi się nasza czytelniczka, która w poniedziałek po południu zadzwoniła do naszej redakcji.

Jak opowiada, młodzież dojeżdżająca do płockich szkół musi wystawać na mrozie bez żadnego schronienia. - Kiedyś mogli schować się przed zimnem na dworcowej poczekalni, a teraz, gdy trwa kapitalny remont dworca, nie mają się gdzie ukryć, nie pomyślano o choćby prowizorycznej wiacie - martwi się.

Kulące się z zimna, zziębnięte grupki młodych ludzi próbują schronić się  pod dachem okolicznych sklepów, nierzadko tarasując wejście, póki ich ktoś nie wyprosi.

- Remont może się przedłużyć, czy nie można byłoby ustawić prowizorycznej wiaty albo chociaż koksowników? - proponuje czytelniczka.

Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza zapewnia, że dworzec zostanie udostępniony podróżnym już naprawdę lada chwila. -  Trwają procedury odbiorowe i obiekt zostanie użytku bezzwłocznie, jak tylko zostaną zakończone.

W Ratuszu są pewni, że nastąpi to w pierwszej połowie grudnia. Jednak do tego czasu nie należy się raczej spodziewać pojawienia się tam koksowników - jak tłumaczy biuro prasowe, są one ustawiane tylko na siarczyste mrozy, gdy temperatury spadają grupo poniżej minus 10 st. C, a nie gdy na termometrze jest kilka kresek poniżej zera.

Czytaj też:

Więcej zdjęć w naszej galerii:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE