Reklama

Drożej za skorzystanie z niektórych szaletów

Opublikowano:
Autor:

Drożej za skorzystanie z niektórych szaletów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Toalety publiczne są konieczne, a ich wygląd i czystość często są oceniane przez mieszkańców i przyjezdnych, podobnie jak dworzec czy inne powszechnie dostępne miejsca w Płocku. Jeśli z niektórych będziemy chcieli skorzystać od września, to trzeba się liczyć z tym, że więcej zapłacimy.

Toalety publiczne są konieczne, a ich wygląd i czystość często są oceniane przez mieszkańców i przyjezdnych, podobnie jak dworzec czy inne powszechnie dostępne miejsca w Płocku. Jeśli z niektórych będziemy chcieli skorzystać od września, to trzeba się liczyć z tym, że więcej zapłacimy.

Wysokość opłat za publiczne toalety ustala prezydent miasta w swoim zarządzeniu. Ostatnio ukazały się dwa. Pierwsze dotyczy Łazienek Grodzkich, drugie korzystania z szaletów kontenerowych usytuowanych przy al. Stanisława Jachowicza i al. Jana Pawła II (na terenie placu zabaw). W tym drugim przypadku opłatę uiszczaną od 1 września 2019 r. zwiększono dwukrotnie - z 1 zł do 2 zł. Także 2 zł (była złotówka) miałoby kosztować skorzystanie z toalety w Łazienkach Grodzkich, z toalety i natrysku - 7 zł od osoby (było 6 zł), bez zmian natomiast pozostanie kwota za korzystanie z toalety dla grup zorganizowanych w ramach opłaty abonamentowej - 500 zł / doba. W tym przypadku upoważniona do pobierania opłat w imieniu i na rzecz gminy miasto Płock jest Agencja Rewitalizacji Starówki.

- Podwyżka opłat za toalety miejskie związana jest ze wzrostem kosztów ich utrzymania i eksploatacji - twierdzą w płockim Ratuszu.

Obecnie w Płocku działa sześć toalet publicznych, w tym trzy są bezpłatne. Dodatkowo na terenie miasta w miejscach uczęszczanych rozstawiane są przenośne kabiny sanitarne (łącznie 22 sztuki, można je znaleźć np. na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, cmentarza komunalnego, Parku „Na Zdunach”, w Jarze Abisynia, w okolicy skwerów i placów zabaw). Korzystanie z nich jest bezpłatne.

W trakcie realizacji są kolejne publiczne toalety: na pl. Mościckiego (powstanie podczas jego modernizacji), na cmentarzy komunalnym powstaje toaleta kontenerowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE