Reklama

Dobre wieści: zniknie przejazd kolejowy

Opublikowano:
Autor:

Dobre wieści: zniknie przejazd kolejowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Radziwia: zniknie zrujnowany przejazd kolejowy na ulicy Popłacińskiej.

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Radziwia: zniknie zrujnowany przejazd kolejowy na ulicy Popłacińskiej.

Mieszkańcy od lat domagają się naprawy nieużywanego przejazdu kolejowego na Popłacińskiej, na drodze krajowej nr 62, skarżąc się, że betonowa nawierzchnia jest w opłakanym stanie, a przejazd totalnie niepotrzebny.  - Czy naprawdę nic się nie da z tym zrobić? - pyta mieszkaniec Radziwia, który zatelefonował do nas w tej sprawie.

Nierówny przejazd będący wyzwaniem dla zawieszenia aut tuż obok Zespołu Szkół E. Nagadowskiego denerwuje nie tylko jego - w sprawie zniszczonego przejazdu interpelowali niedawno radni Andrzej Aleksandrowicz (PiS) i Tomasz Kominek (PSL), prosząc o naprawdę usterek, uniemożliwiających swobodny i płynny przejazd jedną z ważniejszych ulic tej części Płocka.

Jednak, jak odpisał im Ratusz, współpraca z PKP w kwestiach inwestowania w infrastrukturę kolejową układała się delikatnie mówiąc, nie najlepiej, więc przez lata trwał obecny stan rzeczy. Mimo że drogowcy już kilkakrotnie interweniowali w tej sprawie, a nawet mimo zapewnień PKP, że kolej naprawi przejazd do końca stycznia, a potem, po napomnieniach  - w drugim kwartale br., do tej pory niewiele udało się wskórać.

Ale gdy teraz, po interwencji czytelnika, skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Ratuszem, urzędnicy mieli dla nas lepsze wieści. Otóż jak zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego, PKP przystało na propozycję miasta, by całkiem zlikwidować nieużywany przejazd. Ma się tak stać do końca miesiąca. W ramach prac zostaną wyciągnięte szyny, w ich miejsce pojawi się nowa, asfaltowa nawierzchnia. Niewykluczone, że miasto będzie chciało podzielić się kosztami tych prac z PKP. 

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE