Reklama

Dobra wiadomość dla mam. Będzie remont oddziału położniczego

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomość dla mam. Będzie remont oddziału położniczego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach Stanisław Kwiatkowski ma powody do zadowolenia. Chodzi o remont jednego z oddziałów za 11 mln zł. W dodatku z zapowiedzi ministerstwa wynika, że będzie potrzebne miejsce na nowy aparat do wykonywania badań diagnostycznych, co pozwoli na zmniejszenie kolejki wśród oczekujących.

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach Stanisław Kwiatkowski ma powody do zadowolenia. Chodzi o remont jednego z oddziałów za 11 mln zł. W dodatku z zapowiedzi ministerstwa wynika, że będzie potrzebne miejsce na nowy aparat do wykonywania badań diagnostycznych, co pozwoli na zmniejszenie kolejki wśród oczekujących.

Oddział ginekologiczno-położniczy przejdzie gruntowne przeobrażenie dzięki środkom przyznanym przez samorząd naszego województwa. Po kompleksowym remoncie (rozłożonym na kilka etapów) zmniejszy się jednak liczba łóżek. 

- Myślę, że będziemy dysponowali 45 lub 46 łóżkami – informował dyrektor, czyli o dziesięć mniej niż obecnie. - Przyszłe mamy umieścimy w pojedynczych lub w podwójnych salach wyposażonych w węzły sanitarne.

Standardy mają być wyższe, a wyposażenie nowe. Dyrektor wskazywał na jeszcze jedną zaletę remontu, oddział ginekologiczno-położniczy znajdzie się przy samym bloku operacyjnym. Wcześniej trzeba się jednak liczyć z utrudnieniami. Około 20 łóżek zostanie przesunięte na były odział pediatryczny (ta część remontu powinna zakończyć się do końca tego roku), aby trafiły tam pacjentki z ginekologii. Cały remont powinien zakończyć się do końca 2017 roku.

Ponadto szpital pozyskał 5,5 mln zł w ramach konkursu ogłoszonego rzez Ministerstwo Zdrowia na zakup rezonansu magnetycznego. - Do konkursu przystąpiło 98 szpitali z całego kraju, ostatecznie wybrano osiem, w tym nas, także dwa szpitale z Wrocławia i cztery w Poznaniu – dodawał dyrektor.

W Płocku mamy już jedno takie urządzenie, teraz trzeba znaleźć miejsce na następne. Z jednej strony zwiększą się koszty zużycia energii, ale z drugiej strony zmniejszą się kolejki. Niestety nowy sprzęt nie oznacza przyzwolenia od Narodowego Funduszu Zdrowia na większą liczbę wykonywanych świadczeń. Rezonans zostanie kupiony jeszcze w tym roku, natomiast stanie się dostępny dla pacjentów zapewne do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE