Reklama

Długie weekendy w 2019 roku. Podpowiadamy, kiedy wziąć urlop

Opublikowano:
Autor:

Długie weekendy w 2019 roku. Podpowiadamy, kiedy wziąć urlop - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliżający się początek roku sprzyja sporządzaniu planów już na kolejne miesiące. A może warto nie tylko marzyć o wizji urlopu, tylko zawczasu ustalić datę przerwy od zawodowych obowiązków?

Zbliżający się początek roku sprzyja sporządzaniu planów już na kolejne miesiące. A może warto nie tylko marzyć o wizji urlopu, tylko zawczasu ustalić datę przerwy od zawodowych obowiązków?

Kiedy w 2019 roku będziemy mogli cieszyć się możliwością dłuższego odpoczynku od pracy? Będzie ku temu kilka okazji. Niestety trzy dni z tych ustawowych wolnych od pracy (w sumie 13) przypadnie w niedzielę.

• Nowy Rok (1 stycznia) – wtorek
• Święto Trzech Króli (6 stycznia) – niedziela
• Niedziela Wielkanocna (21 kwietnia) – niedziela
• Poniedziałek Wielkanocny (22 kwietnia) – poniedziałek
• Święto Pracy (1 maja) – środa
• Święto Konstytucji 3 maja (3 maja) – piątek
• Zesłanie Ducha Świętego (9 czerwca) – niedziela
• Boże Ciało (20 czerwca) – czwartek
• Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) – czwartek
• Wszystkich Świętych (1 listopada) – piątek
• Święto Niepodległości (11 listopada) – poniedziałek
• Boże Narodzenie (25 grudnia i 26 grudnia) - środa i czwartek

Pierwsza sposobność na dłuższy wypoczynek i na tzw. "małe wakacje" przydarzy się w zasadzie na przełomie 2018 i 2019 r., skoro Nowy Rok wypada we wtorek. Kto wie, jeśli przełożony będzie w dobrym humorze, to kto wie, może uda się pozyskać wolny poniedziałek, 31 grudnia. Następna szansa będzie dopiero w kwietniu przy okazji Wielkanocy. Cztery dni wolnego od 23 do 26 kwietnia dadzą nam dziewięciodniowy wypoczynek (przy założeniu, że ma się także wolne wszystkie weekendy). A za chwilę jeszcze majówka i kolejna szansa na relaks bez obowiązków zawodowych! Święto Pracy 1 maja wypadnie w środę, w piątek z kolei Święto Konstytucji 3 maja. Najkorzystniejszy wariant to urlop 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja. Rezultat? Siedmiodniowe rozkoszowanie się cieplejszą porą roku od poniedziałku do niedzieli np. z perspektywą na jakiś wyjazd. Gdyby jednak i w tym przypadku nie udało się pozyskać wolnego, trzeba poczekać do drugiej połowy czerwca. Możemy albo poprosić o wolne w dniach 17, 18, 19 i 21 czerwca, co zagwarantuje cały tydzień wolnego, albo skusić się na krótszy okres od czwartku (Boże Ciało) do niedzieli, biorąc wolne w piątek, 21 czerwca.

Niestety w lipcu nie będzie szansy na dłuższy wypoczynek, za to w sierpniu będzie analogiczna sytuacja do tej z czerwca, ponieważ w czwartek, 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Ponownie mamy dwie sposobności - urlop 12, 13, 14 i 16 sierpnia, aby pozyskać wolny tydzień, lub urlop na piątek, 16 sierpnia, mając do dyspozycji cztery dni od czwartku do niedzieli. Wrzesień i październik nie sprzyjają długim weekendom, w przeciwieństwie do listopada. Wszystkich Świętych 1 listopada wypada w piątek, stąd niektórzy mogą liczyć na wolne od piątku do niedzieli. Następna okazja przynajmniej na trzydniowy wypoczynek to 9, 10 i 11 listopada (w 2019 r. Święto Niepodległości wypada w poniedziałek).

A teraz kolejne święta Bożego Narodzenia i szansa na rozszerzenie wolnego okresu od siedmiu nawet do dwunastu dni. Najpierw mamy weekend, 21 i 22 grudnia, następnie można wziąć wolne na 23 i 24 grudnia, by spokojnie przygotować się do wigilii i świąt 25 i 26 grudnia, później potrzebujemy wolnego na piątek 27 grudnia, by cieszyć się urlopem aż do niedzieli. A jeśli spróbujemy jeszcze dodatkowo poprosić o 30 i 31 grudnia, wówczas możemy liczyć na dłuższy odpoczynek. Wystarczy wykorzystać pięć urlopowych dni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE