Reklama

Dlaczego nad Sobótkę nie jeździ w wakacje żaden autobus? Nie można go przywrócić?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego nad Sobótkę nie jeździ w wakacje żaden autobus? Nie można go przywrócić? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poprzednich latach do kąpieliska miejskiego nad Sobótką można było dojechać autobusem Komunikacji Miejskiej. W tym roku linie sezonowe omijają zalew szerokim łukiem. Dlaczego?

W poprzednich latach do kąpieliska miejskiego nad Sobótką można było dojechać autobusem Komunikacji Miejskiej. W tym roku linie sezonowe omijają zalew szerokim łukiem. Dlaczego?

O to, by autobus miejski ponownie woził pasażerów nad Sobótkę, zaapelował w połowie wakacji radny Michał Sosnowski. O przywrócenie sezonowej linii autobusowej poprosili go mieszkańcy. Zwłaszcza że w rejonie kąpieliska teraz sporo się dzieje - można wypoczywać na plaży, ale i korzystać z atrakcji parku wodnego czy linowego. 

Argumenty płocczan przekonały radnego, ale nie urzędników Ratusza. Jak wyjaśnił wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz, w tym roku zrezygnowano z uruchomienia sezonowej linii nr 44 nad Sobótkę z dwóch przyczyn - ze względu na "małe, wręcz zerowe zainteresowanie tym połączeniem w minionych latach oraz na organizowane koncerty na plaży przez dużą część weekendów lata". Chodzi o to, że po pierwsze, kursowanie autobusu, który non stop świecił pustkami zwyczajnie się nie opłacało, a po drugie, nad Wisłą jest za mało miejsca na zawracanie autobusów, które musiały skracać swoje trasy ze względu na trwające na plaży imprezy.

- Najlepszym rozwiązaniem wydaje się wejście na ten teren prywatnego przewoźnika współpracującego z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gospodarczą na tym terenie - proponuje zastępca prezydenta.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE