Reklama

Dla nich to jeszcze upał. Morsy znów w wodzie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dla nich to jeszcze upał. Morsy znów w wodzie [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Doczekali się! Po letniej przerwie w pierwszą niedzielę listopada ok. 40 osób z grupy Płockie Morsy rozpoczęło sezon zimnych kąpieli na Sobótce.

Doczekali się! Po letniej przerwie w pierwszą niedzielę listopada ok. 40 osób z grupy Płockie Morsy rozpoczęło sezon zimnych kąpieli na Sobótce.

Tradycją jest, że grupa wchodzi do wody w samo południe. Tym razem kilka niecierpliwych osób zrobiło to znacznie wcześniej, jakby na próbę. A w samo południe grupa ok. 40 osób zameldowała się w wodzie.

Temperatura powietrza wynosiła ok. 13 stopni Celsjusza, więc dla prawdziwych, wytrawnych Morsów to prawie upał. Morsy czekają na mróz, śnieg, lód i kąpiel w przeręblu! 

Ale bez względu na temperaturę otoczenia miłośnicy kąpieli w zimnej wodzie zaczynają od rozgrzewki. Zwykle jest to trochę gimnastyki i trucht, 500-600 m w spokojnym tempie. Czas pobytu w wodzie zależy od stopnia zaawansowania i doświadczenia, Nowi adepci morsowania wychodzą po minucie lub dwóch, a część osób kąpie się nawet kwadrans. 

Zwolennicy zimnych kąpieli podkreślają, że morsowanie hartuje organizm, zwiększa odporność na choroby, poprawia samopoczucie, jest też okazją do spotkania z przyjaciółmi. Ale pamiętajmy, że są też przeciwwskazaniami. Do lodowatej wody nie powinny wchodzić m.in.  osoby z chorobami serca, układu krążenia, nadciśnieniem.

Płockie Morsy spotykają się na Sobótce zwykle w niedzielne południe oraz w dni świąteczne. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE