Reklama

Defibrylatory na czterech stacjach paliw

Opublikowano:
Autor:

Defibrylatory na czterech stacjach paliw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PKN Orlen zdecydował się wyposażyć cztery stacje paliw na terenie Płocka w urządzenia pozwalające na udzielanie szybkiej pomocy medycznej.

PKN Orlen zdecydował się wyposażyć cztery stacje paliw na terenie Płocka w urządzenia pozwalające na udzielanie szybkiej pomocy medycznej.

W ramach realizacji programu „Orlen dla Płocka” na stacjach paliw przy Piłsudskiego 2, Łukasiewicza 15, Kolejowej 46 oraz Wyszogrodzkiej 15 należących do koncernu pojawiły się defibrylatory typu PRIMEDIC HEARTSAVE AED. O podobne urządzenia upominała się ostatnio jedna z radnych Platformy Obywatelskiej, Daria Domosławska.

Tego typu sprzęt powinien być dostępny w miejscach publicznych, czyli dokładnie tam, gdzie bywa najwięcej osób w jednym czasie i zdarzają się różne sytuacje wymagające niejednokrotnie błyskawicznej reakcji. Defibrylatory wykorzystuje się do przywracania funkcji życiowych w przypadku zatrzymania krążenia i liczy się każda sekunda przy udzielaniu pierwszej pomocy. Taki sprzęt jest prosty i intuicyjny w obsłudze nawet dla osób bez wykształcenia medycznego.

Jak zapewnia Orlen, personel na stacjach przeszedł już niezbędne szkolenie w zakresie obsługi urządzeń oraz zagadnień udzielania pomocy osobom z objawami zatrzymania krążenia.

Miasto również nie próżnuje w tym zakresie. Jak już pisaliśmy, od lipca ubiegłego roku trwają prace nad stworzeniem sieci składającej się z 12 miejsc (obiekty sportowe, placówki kultury, siedziby UMP), w których znalazłyby się defibrylatory. Wiceprezydent Roman Siemiątkowski już poinformował, że uzyskała ona akceptację dyrekcji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, w związku z czym kolejnym krokiem są już tylko zakupy.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE