Reklama

Czytelnik: kierowcy jeżdżą jak szaleni, a obok bawią się dzieci

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik: kierowcy jeżdżą jak szaleni, a obok bawią się dzieci - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z prośbą o interwencję zwróciła się do nas czytelniczka, która boi się o zdrowie najmłodszych na swoim osiedlu.

Z prośbą o interwencję zwróciła się do nas czytelniczka, która boi się o zdrowie najmłodszych na swoim osiedlu.  

Chodzi o osiedle Międzytorze. Czytelniczka zwraca uwagę, że niektórzy kierowcy nie stosują się tam do przepisów ruchu drogowego i zagrażają innym mieszkańcom. Zwłaszcza dzieciom.

- W pobliżu ulic Gintera i Dobrowolskiego kierowcy jeżdżą jak szaleni, a dzieci często bawią się na podwórku tuż obok - alarmowała. - Czy nie można zamontować tam progów zwalniających? 

Sprawdziliśmy. Rzeczywiście, ul. Gintera ma dość długi, asfaltowy odcinek pomiędzy blokami i żadnego progu zwalniającego. W teorii więc jeśli kierowcy chcą ugrać kilka sekund, mogą tam gwałtownie przyspieszyć. Jak informuje Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta, do Ratusza nie wpłynęły jednak zgłoszenia w tej sprawie. Urzędnicy mimo to planują zmianę organizacji ruchu na "Zatorzu". Ma to nastąpić jeszcze w tym roku. 

- W efekcie mają powstać wyniesione przejścia dla pieszych, nowe oznakowanie miejsc postojowych i strefa ograniczenia prędkości - mówi. - Rozwiązania mają wpłynąć na uspokojenie ruchu i poprawę sytuacji związanej z parkowaniem pojazdów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE