Reklama

Czytelniczka: Ktoś chciał się wykazać, ale nie przemyślał sprawy z punktu widzenia mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Czytelniczka: Ktoś chciał się wykazać, ale nie przemyślał sprawy z punktu widzenia mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedni lubią szum wody, inni zdecydowanie mniej, a wówczas taki element nowego zagospodarowania terenu, jak fontanna, niekoniecznie przypadnie do gustu. – Nie jest to czepianie się Urzędu Miasta Płocka, ale jestem pewna, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobiłby przed swoim oknem (kuchni-sypialni-salonu) fontanny, która zapewne będzie działała cały dzień… – żali się jedna z czytelniczek.

Jedni lubią szum wody, inni zdecydowanie mniej, a wówczas taki element nowego zagospodarowania terenu, jak fontanna, niekoniecznie przypadnie do gustu. – Nie jest to czepianie się Urzędu Miasta Płocka, ale jestem pewna, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobiłby przed swoim oknem (kuchni-sypialni-salonu) fontanny, która zapewne będzie działała cały dzień… – żali się jedna z czytelniczek.

Prace nad dokumentacją techniczną nowego zagospodarowania terenu boiska sportowego przy ul. Hermana na osiedlu Tysiąclecia trwały już od 2016 r., natomiast w 2017 r. uzyskano decyzję zatwierdzającą projekt i uzyskano pozwolenie na budowę. Nowe zagospodarowanie zaprezentowano w drugiej połowie października 2018 r. - Miejsce powstało w porozumieniu z radą osiedla, na wniosek radnych z tej części miasta – mówił wówczas prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Dawne boisko odeszło do przeszłości. Zastąpiły je ścieżki i alejki spacerowe, drewniane ławki i leżaki, zabawki dla dzieci, nowe oświetlenie i podświetlana fontanna z niecką w formie placu wodnego. Obok skweru jest 13 nowych miejsc postojowych.

[ZT]20649[/ZT]

W tym czasie otrzymaliśmy list od czytelniczki, którą zaniepokoiło działanie owej fontanny. Już w czasie testów, jak twierdzi, było głośno.

– Zrobiona jest bardzo blisko czteropiętrowego bloku, cały czas słychać jakby woda się lała. Nie będzie gdzie uciec, aby całe dnie nie słuchać fontanny. Mieszkają tu ludzie zarówno starsi, którzy całe dnie spędzają w domu, jak i młodzi ludzie, którzy po pracy chcą odpocząć, uśpić dzieci, ale jak w takich warunkach? – rozkłada ręce płocczanka.

Dodaje, że wcześniej było boisko, zdarzały się „libacje alkoholowe - szczególnie w weekendy - natomiast wystarczyło wezwać policję i było po problemie”.

Teraz płocczanka dopytuje, czy ten projekt ktokolwiek konsultował z mieszkańcami? Tym bardziej, że uwzględniono plac zabaw, a „jakieś kilka metrów dalej jest bardzo duży ogródek jordanowski przy ul Hermana”. Zadbano o odpowiednią liczbę ławek i latarni (te jednak - jak wyraziła się czytelniczka - "idealnie będą świecić nam w okna"), ale to fontanna ma stanowić największy problem. – Teraz od rana do wieczora będziemy siedzieć jak w klatkach z zamkniętymi oknami, aby było chociaż trochę ciszej. A nie wiem jak to będzie w lato. Odgłos jest taki, że czy siedzę w domu, czy przy fontannie, to słychać tak samo. Ktoś chciał się wykazać, ale nie przemyślał sprawy z punktu widzenia mieszkańców.

Co na to płocki Ratusz? W zespole medialnym podkreślają, podobnie jak wcześniej prezydent Nowakowski, że dokonano uzgodnień. Pamięyajmy jednak, że prace rozpoczęły się jeszcze za kadencji poprzedniej Rady Mieszkańców Osiedla "Tysiąclecia" (wybory były w maju 2017 r.). – Rada Mieszkańców Osiedla „Tysiąclecia”, reprezentująca mieszkańców tej części Płocka, na spotkaniu w Urzędzie Miasta Płocka zaproponowała, aby zagospodarowanie terenu przy ul. Hermana było podobne do tego, które istnieje w tzw. lasku brzozowym na Podolszycach Południe. Osiedlowi radni chcieli, aby wykonana została m.in. fontanna w formie dysz, czyli tzw. „fontanna sucha, mini plac zabaw, alejki wraz z ławkami i koszami na śmieci, oświetlenie terenu, posadzona zieleń - drzewa i krzewy. Powyższe wskazania RMO ”Tysiąclecia” zostały wzięte pod uwagę przy projektowaniu zagospodarowania tego terenu.

A jak dalej wyjaśniają w sprawie fontanny, zastosowano sterownik czasowy. – Ustawiony został czas działania fontanny oraz czas włączania poszczególnych programów pracy. Zaprogramowano dwa systemy pracy – stacjonarny i o maksymalnych możliwościach zróżnicowania obrazów wodnych i świetlnych. Fontanna pracuje standardowo na programie stacjonarnym, a w określonych porach dnia włącza się program maksymalny na ok. 10-15 min. Włączenie oświetlenia jest dokonywane przez zegar astronomiczny.

Czas działania fontann w Płocku jest ustalany indywidualnie dla każdego obiektu, przeważnie są czynne między 10.00 a 21.00. Dla fontanny przy ul. Hermana godziny jej funkcjonowania są w trakcie ustalania. W Ratuszu zapewniają, że zostanie wzięty pod uwagę głos mieszkańców.

Przyciemnienie oświetlenia w latarniach wymagałoby zmiany opraw świetlnych.

fot. UMP

Fot. Michał Wiśniewski / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE