W związku z przekształceniami, które doprowadziły do powstania nowej spółki sportowej, do naszej redakcji dotarły głosy zaniepokojonych płocczan, że czekają nas podwyżki za bilety na obiekty sportowe. Przy okazji dowiedzieliśmy się w Ratuszu, jak będzie wyglądał schemat organizacyjny nowej spółki.
W połowie stycznia zapytaliśmy w Ratuszu o utworzoną spółkę, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, która powstała w miejsce Centrum Widowisko-Sportowego Orlen Arena oraz Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych. Jeszcze zanim trwały rozmowy w sprawie jej powstania, pojawiły się obawy, że czekają nas podwyżki za wejścia na obiekty sportowe.
- Trwa analiza cen biletów, ponieważ bilety na płockie baseny są tanie, ale to oczywiście w porównaniu z innymi miastami – zastrzega Hubert Woźniak z zespołu prasowego Ratusza. - To zarazem nie oznacza automatycznego wejścia podwyżek w życie. Dziś możemy powiedzieć tylko tyle, że zastanawiamy się nad zmianą cen biletów. Niewykluczone, że ich stawka będzie uzależniona od godziny wejścia na basen.
Obecnie podawana w cenniku stawka dotyczy pierwszych 60 minut korzystania, za kolejne minuty płaci się dodatkowo.
Stanowiska kierownicze w nowej spółce
A jak wygląda schemat organizacyjny nowej spółki? Poza prezesem Marcinem Jeżewskim, MOSiR ma także dwóch dyrektorów. - Dyrektorem biura zarządzania obiektami sportowymi jest Piotr Gwóźdź, dyrektorem ds technicznych i inwestycji został Marek Chludziński – dodaje Hubert Woźniak. - Przed powstaniem spółki MOSiR w MZOS było dwóch dyrektorów i 10 kierowników, z kolei w CWS było dwóch dyrektorów i dwóch kierowników. Łącznie 16 stanowisk kierowniczych. Poza tym zatrudniamy 11 kierowników oraz jednego zastępcę dyrektora. Łącznie 14 stanowisk kierowniczych - wylicza.
O nowym prezesie i wiceprezesie pisaliśmy tutaj:
[ZT][/ZT]