Reklama

Reklama

Czy da się usprawnić ruch na rondzie Wojska Polskiego?

Opublikowano: pt, 12 lip 2019 13:52
Autor:

Czy da się usprawnić ruch na rondzie Wojska Polskiego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawdziwe oblężenie na rondzie Wojska Polskiego trwa od tygodnia. Trwa remont mostu im. Legionów Piłsudskiego i alei Kilińskiego i dopóki nie zostanie ukończony, sytuację można ratować tylko doraźnie. Niewykluczone, że zmieniona zostanie konfiguracja świateł.

Reklama

Prawdziwe oblężenie na rondzie Wojska Polskiego trwa od tygodnia. Trwa remont mostu im. Legionów Piłsudskiego i alei Kilińskiego i dopóki nie zostanie ukończony, sytuację można ratować tylko doraźnie. Niewykluczone, że zmieniona zostanie konfiguracja świateł. 

Do zamknięcia jednej z dwóch przepraw mostowych przygotowywano się długo. Informowano mieszkańców w przeróżny sposób, ale niektórzy i tak byli zaskoczeni. To etap przejściowy, w Ratuszu liczą, że po trzech dniach kierowcy już się przyzwyczaili się do nowej organizacji. 

Prawdziwy chaos na rondzie był w poniedziałek, ale wówczas na pomoc ruszyli policjanci, którzy w godzinach szczytu pokierowali ruchem. Znacznie poprawiło to płynność jazdy, ale trudno oczekiwać, by funkcjonariusze non stop ręcznie sterowali ruchem przez ponad rok. Największy problem mają kierowcy jadący z Radziwia oraz obwodnicy ich czas jazdy znacznie się wydłużył, a korek na moście niekiedy przekracza wiadukt prowadzący do centrum handlowego. 

W Ratuszu zapewniają, że analizują ruch w tym rejonie, choć to dopiero pierwsze dni. Wstrząs dla wszystkich, przyzwyczajenia kierowców dopiero będą się kształtować. 

- Będziemy się przyglądać czy istnieje potrzeba modyfikacji działania świateł dla różnych kierunków - zapewnia Hubert Woźniak z zespołu prasowego Ratusza. - Mamy zagwarantowane w umowie z wykonawcą remontu mostu im. Legionów Piłsudskiego, że jeśli zajdzie potrzeba, to przeprogramują sterowniki ruchu na własny koszt. 

Pierwsze wnioski powinni pojawić się w przyszłym tygodniu, bo skrzyżowanie jest cały czas pod obserwacją. Urzędnicy są w kontakcie z policją i w razie potrzeby, Miejski Zarząd Dróg poprosi funkcjonariuszy o pokierowanie ruchem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (24)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.