Reklama

Czwarty przypadek COVID-19. Pacjenci nadal przebywają w Płocku [RAPORT Z WINIAR]

Opublikowano:
Autor:

Czwarty przypadek COVID-19. Pacjenci nadal przebywają w Płocku [RAPORT Z WINIAR] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor Stanisław Kwiatkowski poinformował dziś o czwartym potwierdzonym przypadku COVID-19 na oddziale zakaźnym. Placówka nadal nie ma odpowiedzi wojewody ws. cofnięcia decyzji o usunięciu płockiego szpitala z listy placówek dedykowanych do leczenia COVID-19.

Dyrektor Stanisław Kwiatkowski poinformował dziś o czwartym potwierdzonym przypadku COVID-19 na oddziale zakaźnym. Placówka nadal nie ma odpowiedzi wojewody ws. cofnięcia decyzji o usunięciu płockiego szpitala z listy placówek dedykowanych do leczenia COVID-19. 

Dane liczbowe:

  • 10 pacjentów na oddziale zakaźnym,
  • w tym 4 z potwierdzonym COVID-19,
  • 0 na oddziale intensywnej opieki medycznej
  • 155 pacjentów zgłosiło się do szpitalnego oddziału ratunkowego,
  • z czego 60 przyjęto do szpitala,
  • 457 pacjentów hospitalizowano we wtorek 23 czerwca.

Pobrania:

  • 6 pobrań ostatniej doby,
  • 1054 od początku pandemii. 

Wyniki potwierdziły COVID-19 wśród jednej z pacjentek, od której dzień wcześniej pobrano wymaz. To starsza kobieta z gminy Bielsk, ma choroby towarzyszące. Nie wymaga jeszcze podłączenia do respiratora, ale jej stan jest cięższy. Ogółem na oddziale zakaźnym przebywają cztery osoby z potwierdzonym COVID-19. 

- Nie mamy odpowiedzi ze strony urzędu wojewódzkiego w sprawie przywrócenia oddziału zakaźnego do leczenia COVID-19. Pacjentów w stanie cięższym, a mamy takich, będziemy starać się odsyłać do Warszawy. Bezobjawowi będą leczeni u nas, według wytycznych jakie mamy - mówi Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. 

Na każdym oddziale jest od 1 do 3 izolatek dla pacjentów, którzy przejawiają objawy COVID-19. Czekają tam do czasu, aż wrócą wyniki testu. Pacjenci, którzy zgłaszają się z innymi chorobami zakaźnymi, zostaną umieszczeni właśnie w takich izolatkach. Jak podkreśla dyrektor, nikt nie zostanie bez pomocy medycznej. 

[ZT]25850[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE