Reklama

Czarny dym nad Orlenem. Mieszkańcy są przerażeni

Opublikowano:
Autor:

Czarny dym nad Orlenem. Mieszkańcy są przerażeni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po południu nad kombinatem pojawił się czarny dym, który widać niemal z każdego miejsca w mieście i okolicach. Mieszkańcy są zbulwersowani i boją się o swoje zdrowie.

Po południu nad kombinatem pojawił się czarny dym, który widać niemal z każdego miejsca w mieście i okolicach. Mieszkańcy są zbulwersowani i boją się o swoje zdrowie. 

Około 16:00 nad kombinatem pojawił się czarny dym, który widać niemal z każdego punktu w mieście. Słup unosi się wysoko w górę. Od kilkudziesięciu minut czytelnicy przesyłają nam fotografie z rożnych części Płocka. Są, delikatnie mówiąc, zbulwersowani. Dopytują o skutki zdrowotne. 

- Telefon w ratuszu się grzeje, dzwonią ludzie z całego miasta - poinformował media Konrad Kozłowski z zespołu prasowego ratusza.

Około 17:00 biuro prasowe koncernu wydało komunikat. Cytujemy w całości. 

Informujemy, że na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku doszło do zdarzenia, które spowodowało zakłócenie bieżącej pracy systemów technologicznych. Systemy prewencyjne zadziałały prawidłowo – zrzut substancji nastąpił na pochodnie, gdzie ulegają one spaleniu. Stąd widoczne efekty świetlne i wizualne, które wynikają z bezpiecznego zatrzymywania instalacji.

Służby ochrony środowiska PKN ORLEN na bieżąco monitorują sytuację w Koncernie. Substancje spalane na pochodniach Zakładu Produkcyjnego nie zagrażają zdrowiu mieszkańców Płocka czy pracowników ORLENU.

Monitorujemy sytuację i na bieżąco będziemy podejmować stosowne działania.

AKTUALIZACJA

Biuro prasowe koncernu przysłało kolejny komunikat:

- W uzupełnieniu informujemy, że w krótkim czasie znalezione zostało źródło nieszczelności na sieci parowej w zakładowej Elektrociepłowni, które już zostało odseparowane. Sytuacja normalizuje się. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.Jednocześnie podkreślamy, że na pochodniach spalane są węglowodory, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

fot. Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE