Reklama

Co z tą klimatyzacją w autobusach? Komunikacja Miejska tłumaczy

Opublikowano:
Autor:

Co z tą klimatyzacją w autobusach? Komunikacja Miejska tłumaczy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ależ gorąco. Wsiada się do autobusu, a tu temperatura niczym w nagrzanym piekarniku. Czasem dochodzi do kumulacji różnych, niekoniecznie zawsze przyjemnych zapachów. Właśnie w takim momencie pojawia się pytanie, co się dzieje z klimatyzacją? Dlaczego kierowca z niej nie korzysta? Otóż płocka spółka postanowiła uprzedzić pewne pytania i odpowiedziała zawczasu na stronie internetowej.

Ależ gorąco. Wsiada się do autobusu, a tu temperatura niczym w nagrzanym piekarniku. Czasem dochodzi do kumulacji różnych, niekoniecznie zawsze przyjemnych zapachów. Właśnie w takim momencie pojawia się pytanie, co się dzieje z klimatyzacją? Dlaczego kierowca z niej nie korzysta? Otóż płocka spółka postanowiła uprzedzić pewne pytania i odpowiedziała zawczasu na stronie internetowej.

Im wyższe temperatury serwuje nam pogoda w lecie, tym częstsze są pytania o klimatyzację w autobusie. Kiedy więc kierowca powinien ją włączyć?

- Latem, kiedy temperatura powietrza przekracza 22 stopnie Celsjusza, dyspozytor wydaje polecenie kierowcom o włączeniu klimatyzacji. Bezpośrednio po otrzymaniu polecenia kierowcy włączają klimatyzację i zamykają szyberdachy, a na najbliższej pętli zamykają i blokują wszystkie okna. Pasażerowie nie powinni próbować ich otwierać, ponieważ kończy się to niepowodzeniem lub uszkodzeniem elementów uszczelniających. Podobnie jest z wyłączaniem, kierowcy na polecenie dyspozytora wyłączają klimatyzację na najbliższej pętli i odblokowują okna. A w razie potrzeby otwierają szyberdachy – informują w Komunikacji Miejskiej.

Spółka dysponuje 31 autobusami z klimatyzacją. Jest to jedna trzecia całego taboru wykorzystywanego w szczytach przewozowych. Pasażer, który liczy na klimatyzację w autobusie, powinien zwrócić uwagę na piktogram nad środkowymi drzwiami. A co mogą zrobić pasażerowie, aby klimatyzacja działała wydajniej? W spółce doradzają korzystanie z „ciepłego” guzika. - Dzięki temu, jeśli na przystankach nie ma oczekujących pasażerów i nikt nie wysiada z pojazdu, drzwi pozostają zamknięte, a chłodne powietrze nie „ucieka” na zewnątrz i jednocześnie do środka nie dostaje się gorące powietrze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE