Reklama

Co mają wspólnego tablice informacyjne, hakerzy i policja?

Opublikowano:
Autor:

Co mają wspólnego tablice informacyjne, hakerzy i policja? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tablice podające rzeczywisty czas przyjazdu autobusu Komunikacji Miejskiej nie działały przez atak hakerski? Sprawę badała nawet policja.

Tablice podające rzeczywisty czas przyjazdu autobusu Komunikacji Miejskiej nie działały przez atak hakerski? Sprawę badała nawet policja.

Tablice były sukcesywnie wyłączane w lutym. Pytaliśmy o nie w ratuszu. Okazało się, że po 3 latach funkcjonowania systemu, pod koniec stycznia tego roku pojawiła się  w nim usterka. 

- Przy okazji jej usuwania zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie konserwacji systemu i okazało się, że usterka jest poważniejsza niż początkowo sądziliśmy - mówiła Alina Boczkowska z zespołu prasowego ratusza.

[ZT]18579[/ZT]

Co ciekawe, pojawiły się głosy, że usterkę spowodowały działania hakera. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie.

- Nie mamy pewności, czy usterka, którą wykryliśmy nie była atakiem hakera - wyjaśnia Hubert Woźniak z zespołu prasowego ratusza. - Nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ system i tak wymagał konserwacji. Poinformowaliśmy policję o sytuacji, ale postępowanie zostało umorzone. 

Tablice działają już prawie w komplecie, a konserwacja systemu kosztowała niecałe 50 tys. zł. 

- W ubiegłym tygodniu nie funkcjonowały tylko trzy: przy Kolegialnej (róg Gradowskiego), Tysiąclecia (przy Zgliczyńskiego), Narodowych Sił Zbrojnych (przy Siennickiego) - dodaje Hubert Woźniak. - Ich awaria nie ma jednak nic wspólnego z konserwacją i naprawą Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE