Reklama

Były prezes Orlenu z nową posadą. Zarabia...

Opublikowano:
Autor:

Były prezes Orlenu z nową posadą. Zarabia... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Były prezes Orlenu, Wojciech Jasiński, bynajmniej nie zasilił ławy bezrobotnych. Nie przeszedł jednak do sektora prywatnego, tylko znalazł kolejną intratną posadę w państwowej spółce. Na zarobki też nie będzie narzekał.

Były prezes Orlenu, Wojciech Jasiński, bynajmniej nie zasilił ławy bezrobotnych. Nie przeszedł jednak do sektora prywatnego, tylko znalazł kolejną intratną posadę w państwowej spółce. Na zarobki też nie będzie narzekał.

Wojciech Jasiński opuścił ławy poselskie dla posady w Orlenie w grudniu 2015 r., dzięki której miał zarobić niemal 5 mln zł. W lutym tego roku zastąpił go w fotelu Daniel Obajtek, z kolei o dalszej zawodowej przyszłości Wojciecha Jasińskiego przez jakiś czas niewiele było wiadomo. Teraz, jak informują ogólnokrajowe media, sprawuje funkcję w innej państwowej spółce. Został pełnomocnikiem zarządu ds. operacyjnych w firmie Energa z zarobkami na poziomie 29 tys. zł.

Informację o zatrudnieniu jednego z bliskich współpracowników prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Wojciecha Jasińskiego potwierdził już rzecznik prasowy Grupy Energa, Adam Kasprzyk. Jak tłumaczy, firma zamierza skorzystać z doświadczenia byłego prezesa w zarządzaniu spółką, w tym z sektora paliwowo-energetycznego.

Zanim Wojciech Jasiński trafił koncernu paliwowego w grudniu 2015 r., dwukrotnie pełnił m.in. funkcję ministra Skarbu Państwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE