Reklama

Budżet Płocka przekroczy 1 mld zł. - Pomimo trudnego czasu mamy ambitne plany

Opublikowano:
Autor:

Budżet Płocka przekroczy 1 mld zł. - Pomimo trudnego czasu mamy ambitne plany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest projekt budżetu miasta Płocka na rok 2021. Zgodnie z szacunkami urzędu przekroczy on kwotę 1 miliarda złotych. To czwarty rok z rzędu, w którym miasto dysponować będzie taką kwotą. - W projekcie przeszłorocznego budżetu zapisaliśmy ponad 210 mln zł na inwestycje - zdradził prezydent Andrzej Nowakowski.

Jest projekt budżetu miasta Płocka na rok 2021. Zgodnie z szacunkami urzędu przekroczy on kwotę 1 miliarda złotych. To czwarty rok z rzędu, w którym miasto dysponować będzie taką kwotą. - W projekcie przeszłorocznego budżetu zapisaliśmy ponad 210 mln zł na inwestycje - zdradził prezydent Andrzej Nowakowski.

Prace nad przyszłorocznym budżetem miasta dobiegają końca. Projekt jest już gotowy i trafił do radnych miasta, którzy mają czas na wprowadzenie swoich sugestii i poprawek. Te będą omawiane podczas grudniowej Sesji Rady Miasta Płocka. Wtedy poznamy ostateczny kształt budżetu na 2021 rok. 

Jak przekonuje prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, choć projekt budżetu powstawał w trudnym czasie pandemii, został on przygotowany tak, by jak najlepiej zaspakajać potrzeby mieszkańców, a jednocześnie by wspierać gospodarkę.

- W przyszłym roku - zarówno dochody, jak i wydatki, według naszych planów - przekroczą ponad 1 miliard złotych - podał włodarz miasta. -  Najwięcej środków, jak zwykle, przeznaczamy na przyszłość dzieci i młodzieży, czyli na edukację i wychowanie. To ponad 33 proc. wszystkich wydatków ponoszonych z budżetu  miasta - wyliczał Andrzej Nowakowski.

Dużą część przyszłorocznego budżetu mają stanowić także inwestycje. Największą jej część, bo blisko 90 mln złotych, pochłonie budowa stadionu przy ul. Łukasiewicza.

- Mamy ambitne plany inwestycyjne - zapewniał prezydent Płocka. - W projekcie przeszłorocznego budżetu zapisaliśmy na ten cel ponad 210 mln zł. Największą kwotę przeznaczyliśmy na modernizację stadionu im. Kazimierza Górskiego. Wśród zaplanowanych przedsięwzięć jest też kontynuacja autorskiego projektu płockiego samorządu, czyli budowa Mieszkań na start, które powstaną przy ul. Kleeberga, Sienkiewicza, Kaczmarskiego czy Kazimierza Wielkiego - dodaje.

W magistracie przekonują, że nie zapomniano także o rewitalizacji płockiej starówki. W projekcie budżetu zarezerwowano także środki na budowę sali koncertowej. Wśród inwestycji jest także budowa nowej siedziby przedszkola nr 17 przy Kossobudzkiego, czy dalsze remonty drogowe. 

- Chcemy dalej modernizować drogi w różnych częściach miasta, unowocześniać bazę oświatową, urządzać nowe tereny do rekreacji i wypoczynku - wymienia Andrzej Nowakowski. - Część inwestycji to pomysły zgłoszone przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego Płocka - zdradził.

To póki co jednak budżet planowany, którego realizacja będzie uzależniona nie tylko od decyzji radnych miasta, ale i od sytuacji epidemiologicznej. - Oczywiście z niepokojem patrzymy na rozwój pandemii - przekonuje prezydent. - Trudno dziś przewidzieć, z jakimi problemami przyjdzie nam się z tego powodu zmierzyć. Będziemy reagować na bieżąco i weryfikować nasze założenia - zadeklarował na koniec.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE