Reklama

Biuro rachunkowe to nie tylko księgowość

Opublikowano:
Autor:

Biuro rachunkowe to nie tylko księgowość - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prowadzisz spółkę? Z pewnością współpracujesz z biurem rachunkowym, dzięki któremu zrzuciłeś ze swoich barków ciężar obowiązków związanych z księgowością. Pamiętaj jednak, że dobre biura rachunkowe to nie tylko usługi związane z rozliczeniami i płatnościami. To coś więcej niż tradycyjna księgowość.

Prowadzisz spółkę? Z pewnością współpracujesz z biurem rachunkowym, dzięki któremu zrzuciłeś ze swoich barków ciężar obowiązków związanych z księgowością. Pamiętaj jednak, że dobre biura rachunkowe to nie tylko usługi związane z rozliczeniami i płatnościami. To coś więcej niż tradycyjna księgowość.

Jeszcze do niedawna faktycznie współpraca na linii biura rachunkowe - spółka mogła ograniczać się wyłącznie do prowadzenia księgowość. Obecnie, z uwagi na dużą konkurencję i rosnące wymagania klientów, biura rachunkowe powinny oferować coś więcej. "Coś" w tym przypadku oznacza dostęp do znacznie szerszego zakresu usług.

Doradztwo w prowadzeniu firmy

Usługi profesjonalnych biur rachunkowych powinny obejmować szeroko pojęte doradztwo. Dzięki temu właściciele spółek mogą uzyskać praktyczne informacje związane bezpośrednio z prowadzoną działalnością. Dobrze, jeśli biuro rachunkowe tworzy zespół specjalistów z różnych dziedzin, tak jak jest to w przypadku Tax Care. Każdy klient ma dostęp nie tylko do indywidualnego księgowego, ale również osób doskonale znających branżę finansową i bankową, prawników, radców podatkowych. Dzięki temu może uzyskać fachowe wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności.

Doradztwo, by dotrzeć do korzystnych rozwiązań

Wybierając biuro rachunkowe oferujące usługi z zakresu doradztwa, spółka może dotrzeć do korzystnych rozwiązań. Co prawda samodzielnie również mogłaby do nich dotrzeć, jednak wyszukiwanie i analizowanie rentownych ofert zajmuje sporo czasu. W efekcie firma - zamiast koncentrować się na prowadzeniu działalności i rozwijaniu biznesu - cenny czas poświęcałaby na poszukiwanie i przeglądanie dostępnych rozwiązań.

Przykład? Załóżmy, że firma posiada wolne środki, które chciałaby ulokować w bezpieczny instrument oszczędnościowo-inwestycyjny. Współpracując z biurem rachunkowym i mogąc skorzystać z usług doradczych specjalistów w zakresie bankowości, spółka otrzymuje listę proponowanych rozwiązań. Są to propozycje w 100% dopasowane do potrzeb i oczekiwań klienta, a niekiedy mogą znaleźć się i oferty nieco odbiegające od wymagań, ale równie atrakcyjne. Wśród nich znajduje się np. lokata overnight, w ramach której firma może zainwestować nawet 20 tysięcy złotych (i więcej) - kwotę, która będzie "pracować" w nocy. Atrakcyjne oprocentowanie oraz możliwość założenia lokaty na jeden dzień to dodatkowe atuty. Decydując się na rozwiązanie zaproponowane przez specjalistę w zakresie bankowości, firma może być pewna bezpieczeństwa ulokowanych środków.

Postaw na profesjonalne biuro rachunkowe

Profesjonalne biuro rachunkowe z wieloletnim doświadczeniem doskonale wie, w jaki sposób ułatwić prowadzenie działalności wszystkim przedsiębiorcom. Dlatego ich oferta nie koncentruje się wyłącznie na usługach księgowych. Takie placówki idą o krok dalej, proponując dodatkowe usługi, np. wspomniane wyżej doradztwo finansistów i bankowców, radców podatkowych czy prawników. Dzięki temu właściciele firmy mogą "spać spokojnie" i skoncentrować swoje działania na realizowaniu najważniejszych celów biznesowych. A przecież właśnie o to chodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE