Reklama

Bilbord Kleru obok jednego z płockich kościołów

Opublikowano:
Autor:

Bilbord Kleru obok jednego z płockich kościołów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek na ekrany polskich kin wszedł oczekiwany przez wielu film "Kler". Bilbord, choć wyglądem tylko zbliżony do plakatu filmowego, zawisł przed jednym z płockich kościołów.

W piątek na ekrany polskich kin wszedł oczekiwany przez wielu film "Kler". Bilbord, choć wyglądem tylko zbliżony do plakatu filmowego, zawisł przed jednym z płockich kościołów. 

Film Wojciecha Smarzowskiego wywołuje wiele kontrowersji i emocji w społeczeństwie. Sale kinowe zapełniają się na kilka dni wcześniej, a jeśli ktoś koniecznie chce oglądać "Kler" z górnych rzędów, musiał uzbroić się w cierpliwość. W weekend w płockich kinach odbyło się kilkadziesiąt seansów i na większości z nich sale były praktycznie pełne. 

"Kler" to opowieść o trzech księżach, którzy, delikatnie mówiąc, nie są przykładnymi kapłanami. W tle pojawiają także wysoko postawieni hierarchowie polskiego Kościoła. W środowiskach katolickich zawrzało, a Kościół reaguje w różny sposób. Z tyłu kościoła pw. Świętego Krzyża ustawiono bilbord łudząco przypominający plakat filmowy. Bohaterów filmu zastąpili jednak prawdziwi kapłani, wśród których jest m.in. Jan Paweł II czy kardynał Stefan Wyszyński. 

Kościoły w całej Polsce reagują na emisję filmu. Tak np. zadziałała Archidiecezja Częstochowska. 

 

— Archidiecezja Częstochowska (@ArchiCzest) 29 września 2018

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE