Reklama

Bieg w swetrach, starożytne igrzyska i gotowanie. Granty rozdane

Opublikowano:
Autor:

Bieg w swetrach, starożytne igrzyska i gotowanie. Granty rozdane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcą organizować spotkania w więzieniu, promować królową polskich rzek, nagrać teledysk, biegać w swetrach, organizować na starówce teatr lalek, seniorzy będą gotować na wizji. Młodzi zamierzają uczyć wakeboardu i bardziej niekonwencjonalnego przemieszczania się po przestrzeni miejskiej. Będą także igrzyska sportowe wzorowane na tych antycznych. Przyznano nawet grant na maraton... pisania listów.

Chcą organizować spotkania w więzieniu, promować królową polskich rzek, nagrać teledysk, organizować na starówce teatr lalek, seniorzy będą gotować na wizji. Młodzi zamierzają uczyć wakeboardu i bardziej niekonwencjonalnego przemieszczania się po przestrzeni miejskiej. Będą także igrzyska sportowe wzorowane na tych antycznych. Przyznano nawet grant na maraton... pisania listów.

Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka ponownie rozdzieliła kolejną pulę grantów na pomysły płocczan. W tym roku najlepsze projekty wśród organizacji pozarządowy nagrodzono już po raz ósmy, po raz drugi przeznaczono także odrębną pulę na przedsięwzięcia osób indywidualnych i grup nieformalnych. Rozdano 29 czeków na łączną kwotę 336 tys. zł. Wszystkie znalazły nowych właścicieli w czwartek w Muzeum Mazowieckim.

W trakcie uroczystości poza uściskami rąk, wręczaniu kolejnych czeków i pozowaniu do wspólnego zdjęcia, były też krótkie przemowy przedstawicieli czterech fundatorów. Rafał Pasieka, który pełni funkcję dyrektora wykonawczego ds. marketingu w PKN Orlen, gratulował wszystkim pomysłodawcom zaangażowania w działania, które wzbogacają życie mieszkańców. - Jako zakład staramy się poprawiać warunki życia w Płocku – mówił dyrektor. - Mam nadzieję, że nasza aktywność i zaangażowanie pozostaje widoczna. Jednocześnie nasze działanie musi być dodatkowo pozytywnie wzmacniane dzięki wam.

- Na liście znalazły się projekty, które zdobyły serca płocczan. W ofercie znalazły się także pomysły świeże. Wszystkim tym projektom kibicujemy i będziemy je monitorować – zapewniała Agnieszka Rejnowcz, przedstawicielka Basell Orlen Polyolefins ds. public relations. Z kolei na długotrwałą współpracę liczyła Joanna Kaczmarska reprezentująca Levi Strauss Foundation.

Prezydent nie zjawił się w Muzeum Mazowieckim, reprezentował go zastępca przewodniczącego rady fundacji Michał Luczewski. Odczytano krótki list od Andrzeja Nowakowskiego. Wskazywał w nim na pasję, kreatywność, entuzjazm, pomysły i potencjał, jako cechy bezpośrednio powiązane z konkursem umożliwiającym każdego roku realizację tak wielu różnorodnych inicjatyw dla płocczan.

Wspominano o dużym zainteresowaniu konkursem. Zgłoszono 81 projektów, z czego 52 złożyły organizacje pozarządowe (wyłoniono 19), a 29 osoby indywidualne i grupy nieformalne (zwyciężyło 10 osób). Najpierw wszystkie projekty formalnie weryfikuje zarząd, następnie oceniała je rada programowa, a na koniec rada fundacji, w skład której wchodzą przedstawiciele fundatorów, dokonuje oceny strategicznej projektów i podejmuje ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania.

- W naszym przekonaniu wybrano projekty najbardziej atrakcyjne, dobrze przemyślane i różnorodne, skierowane do szerokiego grona odbiorców – twierdziła prezes Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka Marzena Kapuścińska. Wszystkie projekty łączy jeden cel, są zaadresowane wyłącznie do płocczan. Niektóre zakończą się szybko, natomiast najdłuższy będzie miał finał latem 2017 roku.

Listę nagrodzonych i opisy projektów przedstawiamy tu:

[ZT]13582[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE