Reklama

Aż 22 firmy zainteresowane stworzeniem projektu nowego przedszkola

Opublikowano:
Autor:

Aż 22 firmy zainteresowane stworzeniem projektu nowego przedszkola - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz niedawno ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę mocno przez wielu mieszkańców wyczekiwanego przedszkola przy ul. Kossobudzkiego. Zamówienie obejmuje również projekt zagospodarowania terenu.

Ratusz niedawno ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę mocno przez wielu mieszkańców wyczekiwanego przedszkola przy ul. Kossobudzkiego. Zamówienie obejmuje również projekt zagospodarowania terenu.

Były wizyty w Ratuszu, liczne prośby do prezydenta zarówno od mieszkańców, jak i niektórych radnych, aby zmienił zdanie i nie doszło do adaptacji na potrzeby maluchów skrzydła Szkoły Podstawowej nr 3. Aż w grudniu 2018 r., przy okazji omawiania tegorocznego budżetu, Andrzej Nowakowski obwieścił, że zgadza się na powstanie nowego budynku dla Miejskiego Przedszkola nr 17, aby docelowo zastąpił starą, wybudowaną jeszcze w systemie ciechanowskim siedzibę. Zmiana tej decyzji wynikała toczącej się wówczas z układanki koalicyjnej z Polskim Stronnictwem Ludowym. Włodarz miasta zapowiedział, że zostaną znalezione środki finansowe na budowę nowego przedszkola nr 17 (łącznie 7 mln zł).

[ZT]21098[/ZT]

W lutym ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej nowej siedziby placówki przy ul. Kossobudzkiego. Ratusz przeznaczył na ten cel kwotę 384 044,75 zł. W postępowaniu wpłynęły 22 oferty. Poza konsorcjum firm, wszystkie pozostałe podmioty przystały na 60 miesięcy gwarancji. Kwoty wahają się od 99,6 tys. zł nawet do 587 tys. zł. Poniżej kwoty zaproponowanej przez Urząd Miasta Płocka znalazło się 20 firm z Poznania, Warszawy, Częstochowy, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowa, Kielc, Wrocławia, Gdyni czy Skierniewic, co pozytywnie rokuje, jeśli chodzi o wyłonienie wykonawcy bez potrzeby powtarzania przetargu.

Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącego część dokumentacji przetargowej, nowy budynek zostanie posadowiony na sąsiedniej działce obecnie wolnej od zabudowań, ogrodzonej i zadrzewionej. Mieścił się na niej kiedyś budynek, także ciechanowski, stanowiący siedzibę Zespołu Szkół Specjalnych Nr 7, który przeniesiono kilka lat temu do nowej placówki. Obydwie powyższe działki są własnością Gminy Płock.

Zaplanowano do realizacji inwestycję obejmującą budowę nowego budynku oraz zagospodarowanie terenu z placami zabaw, parkingiem, ścieżką doświadczania świata, układem komunikacji wewnętrznej, zielenią. Przewiduje się zwiększenie programu funkcjonalno-użytkowego dla przedszkola 6-oddziałowego dla 150 dzieci (obecna placówka posiada 5 oddziałów).

Po powstaniu nowego budynku stara siedziba zostania rozebrana (etap I), natomiast sam teren zostanie zagospodarowany na potrzeby placówki (etap II). W II etapie powstałaby komunikacja drogowa, parking dla rodziców i pracowników przedszkola. Wstępnie proponuje się organizację czterech placów zabaw dla poszczególnych grup wiekowych, małą architekturę, zieleń.

Dokumentacja powinna być gotowa do 15 listopada 2019 r. (wstępne zbiorcze zestawienie kosztów, opracowane na podstawie projektu koncepcyjnego uzgodnionego z zamawiającym i użytkownikiem, powinno być wcześniej, do 30 września 2019 r.).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE