Reklama

Artur Barciś recytował Osiecką [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Artur Barciś recytował Osiecką [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aldona Budrewicz-Jacobson i Artur Barciś byli gośćmi Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Po koncercie odbył się także wernisaż wystawy pt. "Wyrażając siebie" Iwony Nielubowicz.

Aldona Budrewicz-Jacobson i Artur Barciś byli gośćmi Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Po koncercie odbył się także wernisaż wystawy pt. "Wyrażając siebie" Iwony Nielubowicz.

Jak informują organizatorzy, niedzielny występ nabrał wyjątkowo lirycznego charakteru, a to głównie za sprawą Artura Barcisia, który zaprezentował wybrane poezje Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego.

- Każdy mógł sobie wziąć do serca zwłaszcza pełną pasji deklamację wiersza Lubmy się trochę, powtarzając za artystą: Nim się sny poetów ziszczą,/ nim się wina dzban utoczy,/ zanim szczęściem nam zabłyszczą/ umęczone nasze oczy,/ nim nas głupcy brać przestaną/ na wypranych słów taniochę,/ ludzie, gdy wstaniemy rano,/ lubmy się trochę! – napisało po tym wydarzeniu sannickie centrum.

Gra madame Budrewicz-Jacobson okazała się nieco bardziej powściągliwa, ale za to również wysublimowana, przez co znakomicie oddawała nastrój wierszy poetów. Jej styl docenili słuchacze, nagradzając pianistkę gromkimi brawami i oblegając ją jeszcze długo już po zakończonym występie.

Zaraz po koncercie w sali lustrzanej pałacu i przylegającym do niej saloniku zorganizowano wernisaż wystawy Wyrażając siebie Iwony Nielubowicz, pełniącej rolę sekretarza Związku Polskich Malarzy i Grafików. Wystawa składa się z 16 prac, które uwydatniają fascynację artystki ekspresją form i kolorów, ich wzajemną egzystencją niezależnie od tematu prezentowanego na malarskim płótnie. - Życzeniem autorki jest, by widz, spotykając się z jej pracami, ożywiał je własnymi emocjami i doświadczeniem – zachęcają inicjatorzy ekspozycji, którą można oglądać do końca sierpnia. 

Fot.materiały prasowe Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE