Reklama

Antyterroryści o świcie zatrzymali członków "grupy płockiej"

Opublikowano:
Autor:

Antyterroryści o świcie zatrzymali członków "grupy płockiej"  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięciu mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym aresztowali antyterroryści. To efekt pracy pracy policjantów ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Pięciu mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym aresztowali antyterroryści. To efekt pracy pracy policjantów ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

To już kolejne zatrzymania w tej sprawie. We wrześniu 2018 zatrzymano 15 podejrzanych o udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która źródło dochodu uczyniła sobie z przemytu narkotyków. 

- Środki odurzające oraz substancje psychotropowe, które były przez nich sprowadzane głównie z Holandii, trafiały na warszawski rynek, ale rozprowadzane były także w powiecie wołomińskim i płockim. Osoby te były powiązane z grupami przestępczymi tzw.: „wołomińską”, „markowską” oraz odłamem grupy „szkatułowej” - informuje podinsp. Magdalena Bieniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. 

Śledztwo doprowadziło funkcjonariuszy do kolejnych podejrzanych, członków tzw. "grupy płockiej". Jak przyznają policjanci, to osoby im znane, wielokrotnie notowane i niebezpieczne. 

- We wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze wspierani przez policyjnych „antyterrorystów” zatrzymali pięć osób. Trzech mężczyzn wpadło na terenie województwa mazowieckiego, jeden na Śląsku, a kolejny w Toruniu. W miejscach ich zamieszkania zabezpieczono niewielką ilość narkotyków oraz pieniądze na poczet przyszłych kar - mówi Bieniak. 

Do prokuratury doprowadzono sześć osób - jeden z mężczyzn już wcześniej przebywał w areszcie. Z ustaleń śledczych wnika, że zatrzymani sprawcy mogli przemycić i wprowadzić do obrotu ponad 110 kilogramów marihuany, 2.000 tabletek ekstazy, oraz liczone w tysiącach porcje kokainy (6 kg) i amfetaminy (4 kg). Czarnorynkowa wartość tych narkotyków wynosi ponad 4 miliony złotych. 

Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, przemytu i wprowadzaniu do obrotu narkotyków oraz posiadania broni. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani, grozi im wieloletnie więzienie. 

Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE