Reklama

Aneksu nadal nie ma. - Czekamy na propozycję z NFZ

Opublikowano:
Autor:

Aneksu nadal nie ma. - Czekamy na propozycję z NFZ - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od poniedziałku szpital św. Trójcy nie ma podpisanego aneksu do umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Negocjacje się przeciągają, a chodzi oczywiście o pieniądze.

Od poniedziałku szpital św. Trójcy nie ma podpisanego aneksu do umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Negocjacje się przeciągają, a chodzi oczywiście o pieniądze. 

1 października rozpoczął się ostatni kwartał 2018 roku i do poniedziałku Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej powinien podpisać aneks do kontraktu. Porozumienia między zarządem szpitala, nie tylko z resztą w Płocku, a Narodowym Funduszem Zdrowia nie ma.

[ZT]20418[/ZT]

Wszystko rozbija się oczywiście o kwestie finansowe, a w tym przypadku o podwyżki, choć w przypadku pielęgniarek jest postęp. 

- Wydaje się, że sprawa z pielęgniarkami jest już zażegnana. Wyszło zarządzenie prezesa NFZ, że kwoty będą podwyższone i wydaje się, że pokryje to sfinansowanie podwyżki - mówi Marek Stawicki, wiceprezes PZOZ-u. 

Teraz chodzi o podwyżki dla lekarzy, ale też pozostałego personelu szpitala. 

- Jako szpital oczekiwalibyśmy uwzględnienia tego, że cena pracy w Polsce w ostatnich miesiącach znacznie wzrosła. O ile wynagrodzenia pielęgniarek i lekarzy są regulowane przez ministerstwo, o tyle są inne zakresy działalności szpitala, w których odczuwamy podwyżki - wyjaśnia Stawicki. 

Jak dodaje, wzrosły ceny takich usług jak np. ochrona czy sprzątanie. Co to oznacza dla pacjentów i szpitala? Jak na razie nic. Placówka funkcjonuje normalnie, a strony dały sobie czas do połowy października na wypracowanie rozwiązania. Szpitale oczekują lepszej propozycji ze strony funduszu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE