Reklama

A Filip widział pod wodą tajemnicze stwory

Opublikowano:
Autor:

A Filip widział pod wodą tajemnicze stwory - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Najpierw sobie pomyślałam, jak może wyglądać świat tam pod wodą, a potem zaczęłam to rysować - zdradziła nam tajniki swej pracy twórczej Ola z klasy I, jedna z laureatek konkursu „Podwodny świat mórz i oceanów”.

- Najpierw sobie pomyślałam, jak może wyglądać świat tam pod wodą, a potem zaczęłam to rysować - zdradziła nam tajniki swej pracy twórczej Ola z klasy I, jedna z laureatek konkursu „Podwodny świat mórz i oceanów”.

Wczoraj w Płockiej Galerii Sztuki, odbył się wernisaż wystawy innej niż wszystkie. Autorami prac były...dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Wystawa była zwieńczeniem konkursu, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 17 pod egidą Płockiej Galerii Sztuki. Z 317 prac, które wpłynęły na konkurs z płockich szkół podstawowych oraz Gminnego Ośrodka Kultury ze Słupna, jury wybrało 12 najciekawszych. I je właśnie wystawiono w galerii.

Techniki wykonanych prac oraz ich kolorystyka, a przede wszystkim nieposkromiona dziecięca fantazja zaskakiwały dorosłych. Publiczność z zaciekawieniem oglądała np. czerwoną wodę z tajemniczymi stworami wodnymi - dzieło Filipa z klasy III.

- Ciężko było wybrać najpiękniejsze prace, kreatywność dzieci jest niesamowita- przyznała jedna z jurorek konkursu, Laura Dyczko z Płockiej Galerii Sztuki. - Dzieci po prostu rysują, nie po to żeby wygrać, ale dla przyjemności. Malują swoją wyobraźnią, przenoszą swój świat na kartki.

Na pewno dzieci, których prace znalazły się w Płockiej Galerii Sztuki, zostały pozytywnie zachęcone do dalszego rozwoju swojego talentu. To już nie było malowanie na szkolny korytarz, ani do klasy, gdzie przeważnie wiszą ich dzieła. Prestiż miejsca zobowiązuje i zachęca, co było widać po dumnych i uśmiechniętych buziach bardzo młodych artystów.


Wszyscy laureaci otrzymali równorzędne nagrody, oto zwycięzcy:

Klasy I
Aleksandra Jankowska - SP 6 w Płocku
Julia Lemańska – SP 21 w Zespole Szkół nr 2 w Płocku
Paulina Ruszczak – SP 6 w Płocku

Klasy II
Marcel Adamowski – SP 21 w Zespole Szkół nr 2 w Płocku
Julia Nowacka - GOK Słupno
Olga Sobocińska SP 21 w Zespole Szkół nr 2 w Płocku

Klasy  III
Wiktor Jeziak – SP 6 w Płocku
Filip Paluszewski – SP 6 w Płocku
Kamil Szczawiński – SP 11 w Płocku

Klasy IV - VI
Weronika Dzięgielewska - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia Płock
Karolina Kelm - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia Płock
Kinga Tomczak - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia Płock

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE