Reklama

315 miejsc na parkingu przy cmentarzu komunalnym!

Opublikowano:
Autor:

315 miejsc na parkingu przy cmentarzu komunalnym! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto zakończyło II i jednocześnie ostatni etap rozbudowy parkingu przy cmentarzu komunalnym. Łączny koszt inwestycji to 3 mln zł.

Miasto zakończyło II i jednocześnie ostatni etap rozbudowy parkingu przy cmentarzu komunalnym. Łączny koszt inwestycji to 3 mln zł.  

Parking mieści się między nekropolią, a skrzyżowaniem ul. Bielskiej z ul. Jędrzejewo. Jest  nowoczesny, utwardzony i oświetlony. Łącznie mieści 315 miejsc parkingowych. Wjazd na niego z ul. Bielskiej prowadzi drogą wykonaną z destruktu asfaltowego.

- Możemy się cieszyć już nowym parkingiem - powiedział prezydent Andrzej Nowakowski. - Na odświeżonym terenie mamy łącznie 315 miejsc parkingowych z 190 młodymi nasadzeniami. Została wykonana kanalizacja, oświetlenie, elementy małej architektury. Łączny koszt inwestycji to 3 mln zł.  Warto nadmienić, że dd strony parkingu są zaplanowane wejścia na cmentarz.

Inwestycja realizowana jest od 2015 roku. Wiązała się z powiększeniem nekropolii o teren o powierzchni ponad 6 ha, przeznaczony na kolejne kwatery.  W ramach prowadzonych prac trzy lata temu na obszarze 4 ha powstała część parkingu na 92 miejsca postojowe. Od 6 marca do 27 lipca bieżącego roku prowadzono drugi etap inwestycji, który wiązał się z powstaniem 223 kolejnych miejsc parkingowych, w tym 30 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Realizacja właśnie dobiegła końca. Z placu można już bez przeszkód korzystać. Wraz z parkingiem powstała droga, która w przyszłości będzie prowadziła do bramy wjazdowej na tyłach cmentarza.

Jak podkreśla włodarz, są to już kolejne miejsca parkingowe w Płocku. Niedawno oddane zostały parkingi na ul. Otolińskiej i Radziwiu, inwestycje realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Na tym nie koniec, miasto szykuje się do budowy 60 miejsc parkingowych na ul. Jasnej 15.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE