Reklama

3 powody, dla których warto korzystać z usług biura tłumaczeń

Opublikowano:
Autor:

3 powody, dla których warto korzystać z usług biura tłumaczeń - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tłumacz na etacie, czy może outsourcing? Wiele firm zadaje sobie tego typu pytania. Biorąc pod uwagę ilość tłumaczeń niezbędnych do regularnej realizacji, rodzaj tłumaczonych dokumentów oraz ich stopień poufności, można rozstrzygnąć tego rodzaju dylemat w całkiem szybki sposób. Jednak jak się okazuje, korzystanie z usług agencji translatorskiej wiąże się z kilkoma niezależnymi korzyściami, o które trudno w jakimkolwiek innym przypadku.

Tłumacz na etacie, czy może outsourcing? Wiele firm zadaje sobie tego typu pytania. Biorąc pod uwagę ilość tłumaczeń niezbędnych do regularnej realizacji, rodzaj tłumaczonych dokumentów oraz ich stopień poufności, można rozstrzygnąć tego rodzaju dylemat w całkiem szybki sposób. Jednak jak się okazuje, korzystanie z usług agencji translatorskiej wiąże się z kilkoma niezależnymi korzyściami, o które trudno w jakimkolwiek innym przypadku.

Po pierwsze – korzystanie z usług biura tłumaczeń to pełna kontrola nad kosztami

Etatowy tłumacz zawsze będzie dla Twojej firmy przede wszystkim kosztem. Tego typu rozwiązania rzadko kiedy okazują się ekonomicznie opłacalne. Najpierw jest koszt, a dopiero później efekty pracy tłumacza na etacie.

W przypadku agencji translatorskiej jest natomiast zupełnie inaczej. Otóż:

  1. Konkurencja istniejąca na rynku prowokuje do tworzenia przez agencje atrakcyjnych cenowo ofert.
  2. Stała współpraca i lojalność wobec jednego biura mogą wiązać się z dodatkowymi korzyściami o charakterze finansowym.
  3. Koszt, jaki ponosić będzie Twoja firma, będzie ściśle związany z konkretną realizacją zlecenia.
  4. Koszty związane z tłumaczeniami będą pod Twoją ścisłą kontrolą.
Koszt związany z zatrudnieniem tłumacza może ewentualnie ulec zwrotowi, jeśli masz na co dzień naprawdę wiele tłumaczeń do wykonania. Jednak i w takim wypadku może tego typu rozwiązanie okazać się nieopłacalne, bowiem duża ilość zleceń może tutaj przekładać się na niższą jakość tłumaczenia, opóźnienia w pracy, bądź też braki o charakterze merytorycznym (tłumacz może nie posiadać wystarczających kompetencji w zakresie branżowej terminologii, czy też znajomości sytuacji rynkowej).

Po drugie – agencja translatorska to więcej możliwości w zakresie tłumaczeń

Biura tłumaczeń zajmujące się profesjonalnymi przekładami na co dzień, mają obecnie dostęp do ekspertów, specjalistów i znawców praktycznie każdej wybranej dziedziny. Stąd tez realizowane tłumaczenia, poza doskonałą rzetelnością, wyróżniają się pełnym profesjonalizmem w zakresie terminologii, nawiązania do specyfiki danej branży, czy działalności oraz panujących trendów, zwyczajów, czy standardów rynkowych. Dlatego też wybierając biuro tłumaczeń masz pewność, że przekład wykonany zostanie nie tylko z uwzględnieniem sztuki translatorskiej, ale także przy wykorzystaniu wiedzy eksperckiej i specjalistycznej.

Poza tym nie wiesz, jakich przekładów, z jakich języków i na jakie języki będziesz potrzebował. Korzystanie z usług biura tłumaczeń gwarantuje Ci dostęp praktycznie do każdego języka obcego oraz możliwość skorzystania z różnego rodzaju translacji.

Po trzecie – biuro tłumaczeń to przede wszystkim profesjonalizm

Tłumaczenie ma kluczowy wpływ na wizerunek Twojej firmy. Jeśli zależy Ci na profesjonalizmie, skorzystaj z usług agencji, która poza rzetelnym i specjalistycznym tłumaczeniem nada dokumentom odpowiednią estetykę, zaopatrzy je w stosowną szatę graficzna, czy też wesprze Cię w dostosowaniu oferty do specyfiki obcej kultury.

Dobre agencje translatorskie inwestują w nowe rozwiązani, technologie i kompetencje tworząc tym samym kompleksowe oferty, będące czymś zdecydowanie więcej niż tylko tłumaczeniem.

Dlatego jeśli szukasz najlepszego i kompleksowego tłumaczenia, wejdź na http://radmal.pl/.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE